نجات دامدار گرفتار در ارتفاعات شهرستان لردگان

تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان لردگان یک دامدار گرفتار در ارتفاعات و دیواره های بلند کوه پیر میلان بابا احمدی شهرستان لردگان را نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری،ایرج کیانی بروجنی مدیرعامل ضمن اعلام این خبر گفت : با تماس مردم محلی در ساعت 10 صبح با مرکز کنترل عملیات امداد و نجات استان مبنی بر گیرافتادن یک نفر در کوه در ارتفاعات بخش فلارد از توابع شهرستان لردگان واقع در کوه پیر میلان بابا احمدی ، بلافاصله با اطلاع رسانی به شعبه شهرستان لردگان امدادرسانی به فرد مذکور آغار شد.

کیانی در ادامه گفت : 5 ساعت تلاش بی وقفه در ارتفاعات  ودیواره های بلند  (حدود ۱۰۰ متر) توسط اکیپ جستجو و نجات در کوهستان شهرستان لردگان منجر به پیداکردن فرد گرفتار در کوه شد وبا بستن دو کارگاه تخصصی دامدار گرفتار نجات پیدا کرد.

کیانی در پایان گفت : کوه در عین حالی که جاذبه های خاص خود را دارد اما می تواند بسیار خشن باشد و نیاز است کسانی که قصد کوهنوردی را دارند در درجه اول تجهیزات خاص اینکار را همراه داشته باشند و دوم اینکه از افرادی که در صعود از کوه تبحر دارند استفاده شود تا در زمانهای بحرانی از تجربه و مهارت آنان استفاده شود .

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *