نیکوکاری به وقت کرونا

در واپسین روزهای سال 98 با باز شدن راه کرونا، نفس این سرزمین گرفته است اما خیرین و نیکوکاران داوطلب رسم دیرین دستگیری از مستمندان و دل رحمی به دیگران پیش از رسیدن بهار را فراموش نکرده اند و با تمام سختی های پیش آمده بر بازار اقلام بهداشتی، خبرهای امید بخش نشان می دهد که انسانیت هنوز نفسش بند نیامده . انسانیتی به رنگ فداکاری داوطلبانی که رایگان ماسک و ملزومات بهداشتی را در بیمارستان ها توزیع می کنند. چون معتقدند جان هر یک از کادر درمانی می تواند ناجی هزاران بیمار باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ، علی حیدری ، مدیرعامل گروه مردمی پایان کارتن خواب پارسا می گوید: با توجه به حظ سلامت مردم و پیشگیری از شیوع بیش تر بیماری، امسال برنامه نوروزی این گروه تنها بر تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده بیمارستان های کشور متمرکز شده است.
وی می افزاید: هم اکنون 115 داوطلب در 6 تیم اجرایی وظیفه تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز بیمارستان های بیش از 40 شهر را بر عهده گرفته اند تا با هر زحمتی که شده است هوای دل مردم و کادر درمانی را در این شرایط که یکی ماسک ها را انبار کرده و دیگری هم مواد ضد عفونی کننده  را با آب مخلوط کرده و به مردم قالب می کند را حسابی داشته باشند 
حیدری تعریف می کند که این گروه مردمی از همان روزهای نخست با ایجاد گروهی در فضای مجازی شماره تلفن داده و اعلام کرده : بخشی از هزینه بسته های ملزومات بهداشتی پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان را تامین می کند .
آنطور که او می گوید: خیرین و داوطلبان دست به خیر شده اند و تا کنون بیش از 700 میلیون تومان برای تهیه این اقلام هدیه کرده اند. اما حجم نیاز بیمارستان ها   آنقدر زیاد است که کادر درمانی به جای گان های مناسب از سفره های یک بار مصر ف  برای حفاظت از خود و بیماران استفاده می کنند و داوطلبانی که توزیع را در بیمارستان ها عهده دار هستند خودشان از ماسک پارچه ای استاده می کنند تا کادر درمان با کمبود مواجه نباشد.
مدیرعامل گروه مردمی پایان کارتن خواب پارسا امیدوار است که شاید چنین کارهایی تلنگری باشد برای آن ها که این کالاها را انبارکرده اند و می گوید: بنا داریم  با همکاری جمعیت هلال احمر  تعداد بسته های بهداشتی مورد نیاز بیمارستانی  شهرهای بیش تری را تامین کنیم. 
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *