جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

هلال احمر درحوزه درمان به امدادگرانی با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارد

 A2ae8349 7d32 49e5 912e 23fb1c98bc65

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ایران کشوری آسیب پذیر است و در زمان وقوع حوادث آسیب بسیاری به مناطق مسکونی وارد می شود، عنوان کرد: حوزه امدادی جمعیت هلال احمر درحوزه درمان به امدادگرانی با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر؛ دکتر افشین علیخانی در مراسم افتتاحیه کارگاه های تیم های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر کشور که با حضور 8 استان در خمین برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ایران به عنوان نخستین کشور مسلمان دارای استانداردهای تیم‌های پاسخ‌ اضطراری (ERU) در بین 14 کشور عضو فدراسیون بین المللی حضور دارد و به هنگام بروز سانحه در سطح بین الملل امداد رسانی خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر باید توانایی کمک به مجروحان نیازمند به خدمات خاص و تشخیصی را در زمان وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی داشته باشد، افزود: بخش درمان جمعیت هلال احمر بر اساس ساختارهای سریع الاستقرار، خدمات سرپایی و بیمارستان صحرایی شکل گرفته است.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمرکشور با اشاره به شمار جانباختگان زلزله بم، افزود: بعد از این حادثه، قانون ملی مدیریت بحران در 14 گروه تخصصی در کشور تصویب شد.

علیخانی با بیان اینکه ایران کشوری آسیب پذیر است و در زمان وقوع حوادث آسیب بسیاری به مناطق مسکونی وارد می شود، عنوان کرد: حوزه امدادی جمعیت هلال احمر درحوزه درمان به امدادگرانی با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارد.

وی با اشاره به سازماندهی یک میلیون داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: هشت هزار نفر استخدام رسمی این جمعیت هستند و بیش از 10 هزار داوطلب با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی در حوزه درمان جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند.

مدیرکل بهداشت و درمان با اشاره به اینکه در استان های کشور در هر 6 ماه 2 کارگاه منطقه ای برگزار می شود، افزود: این کارگاه ها با هدف تقویت سطح آمادگی داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار می شود.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی