جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

همزمان با هفتاد و دومین سالگرد سازمان جوانان برگزار شد: جلسه هم‌اندیشی سازمان جوانان با معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 Ganj Karimi

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی گفت: هرجا که حس انسان دوستی وجود دارد، هلال‌احمر در آنجا ریشه دارد و من خود را فرزند هلال‌احمر می‌دانم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعت هلال‌احمر؛ ابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی، صادقیان مدیر کل امور اجتماعی، سید حسن ارمدنی، معاون اداره کل امور اجتماعی، مجتبی جلالیان، رئیس اداره پیشگیری امور اجتماعی و جمعی از کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با علی گنج کریمی، سرپرست سازمان جوانان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ابراهیم صادقی فر با اشاره به فعالیت چند وجهی جمعیت هلال‌احمر، افزود: جمعیت هلال‌احمر نه تنها در بحث فرهنگی و اجتماعی بلکه در حوزه بین الملل نیز فعالیت‌های مثبت و موثری داشته است و توانسته است از سازمان‌های دیگر پیشی بگیرد، از نشانه‌های آن می‌توان به حضور موثر جوانان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در حوادث بین‌المللی اشاره کرد.

وی با تقدیر از سرپرست سازمان جوانان گفت: این سازمان مملو از سرمایه‌های اجتماعی است که با توجه به پویش‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی که در این سازمان انجام می شود، سعی می‌کند این سرمایه‌های اجتماعی را به مسیر درست هدایت کند. این هدایت هدفمند نه تنها در ارتقاء سازمان جوانان بلکه به سلامت جامعه نیز کمک می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی افزود: سرمایه‌های اجتماعی ارزشمند‌تر از پول و اعتبار است و با سرمایه اجتماعی می توان این دو را به دست آورد. دو ارگان جمعیت هلال‌احمر و سازمان بهزیستی تنها ارگان ‌هایی هستند که این سرمایه‌های اجتماعی را دارند و آنها را هدایت می کنند.

ابراهیم صادقی فر گفت: در حال حاضر انسجام اجتماعی در سطح کشور بسیار پایین است، اما جمعیت هلال‌احمر به دلیل ساختار منسجم، تجربه و فکر خلال توانسته است از این توان بالقوه خود استفاده کند و با مشارکت جوانان در برنامه های خود انسجام اجتماعی و حس مشارکت را در آنها افزایش دهد.

وی با اشاره به گام دوم مقام معظم رهبری افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از تجربیات سازمان جوانان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی گام برداریم و شاهد جامعه ای به دور از آسیب‌های اجتماعی باشیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در کشور ما کار فرهنگی مغفول مانده است و باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که همه خانواده‌های ایرانی با مفاهیم خودامدادی، دیگرامدادی و آشنایی با حداقل‌های کمک‌های اولیه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند تا علاوه بر سلامت خانواده شاهد جامعه ای سالم باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های وزارت کار گفت: سازمان تامین اجتماعی دارای ۳۵۰۰ خانه بهداشت است که این وزارت‌خانه آماده مشارکت در فعالیت‌های این سازمان برای اعتلای جامعه است.

صادقی فر با اشاره به اینکه همیشه اقدامات پیشگیرانه می تواند اثرات بلند مدت تر و موثرتر در جامعه داشته باشد افزود: تحقیقات نشان می دهد بهترین راه برای کنترل آسیب های اجتماعی پیشگیری از این آسیب هاست.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری روی کودکان، نوجوانان و جوانان به ویژه افرادی که دست در کارهای داوطلبانه دارند قدم بعدی در کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است گفت: بهترین زمینه همکاری برای پیشگری از آسیب های اجتماعی با وجود این سرمایه اجتماعی فراهم است.

 در ادامه این جلسه سرپرست سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سازمان جوانان گفت: ظرفیت فعالیت های داوطلبانه توسط جوانان یکی از مهمترین ویژگی های سازمان جوانان است که به ما کمک می کند علاوه بر نقش آفرینی های موثر در جامعه بتوانیم در خانواده ها نیز مباحث آموزشی و پیش گیرانه را مطرح کنیم.

علی گنج کریمی با تاکید بر اینکه سازمان جوانان با قدمت ۷۲ ساله خود و تجربه فراوان به عضویت شورای اجتماعی وزارت کشور درامده و پیگیرانه وظایف محوله را دنبال می کند.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی