در دیدار رییس جمعیت هلال احمر با مدیر عملیات فدراسیون بین المللی صلیب سرخ عنوان شد:

همگرایی نیروهای جوان و انقلابی، می تواند منجر به ارائه خدمات کم نظیر به نیازمندان شود

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با مدیر عملیات فدراسیون بین المللی صلیب سرخ گفت: همگرایی نیروهای جوان و انقلابی، می تواند منجر به ارائه خدمات کم نظیر به نیازمندان شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به مقبولیت عمومی سازمان داوطلبان در کشور و جذب خوب سرمایه های اجتماعی از سوی این سازمان، تصریح کرد: به طور حتم تمامی کارکنان این سازمان با دغدغه مندی در خصوص خدمت مضاعف به مردم به خصوص قشرهای آسیب دیده و آسیب پذیر، همواره منشا اثر و برکات در جامعه بوده است.

کولیوند با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص گام دوم انقلاب، ابراز امیدواری کرد تا با پیروزی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، با همگرایی نیروهای جوان و انقلابی، می توان خدمات کم نظیری را به نیازمندان ارائه کرد.

وی انطباق فلسفه وجودی جمعیت هلال احمر ایران با فدراسیون جهانی صلیب سرخ را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با افزایش همکاری ها و تعامل ها، می توان به راه حل های خوبی برای مرتفع کردن نیازهای مردم دست یافت.

 

330 روستا دچار مشکلات ناشی از تنش آبی هستند

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات صورت گرفته در طرح ملی "نذر آب" در 4 سال گذشته با محوریت آبرسانی پایدار، تامین معیشت و سلامت ساکنان مناطق متاثر از خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور، خاطر نشان کرد: با ارزیابی های صورت گرفته، در حال حاضر 330 روستا دچار مشکلات ناشی از تنش آبی و به تبع آن مشکلات اجتماعی و زیستی شده اند که این مهم، نیازمند مداخله علمی و پایدار با مشارکت خیرین و سازمان های مرتبط ملی و بین المللی است.

محمد نصیری توضیح داد: با اجرای طرح "نذر آب" ، تجربه های خوبی با روش های تحلیلی از وضعیت موجود، نیازسنجی و ارائه ایده های راهگشا برای ممانعت از موج مهاجرت با اثربخشی بلند مدت به دست آمده است که می تواند منتج  به استخراج الگوهای بنیادی در موضوع مورد مطالعه یعنی  تغییرات اقلیمی باشد بعلاوه گزارش این اقدام ها نمایانگر تعهدات، رویکردها، راهبردها، فرآیندها و اقدامات اجرایی مرتبط با این پدیده جهانی است.

وی همچنین با اشاره به وجود راهکارهای سنتی ایرانیان برای استخراج منابع آبی از جمله قنات ها، عنوان کرد: با بروز خشکسالی در سال های اخیر، دانش حفر قنات اقتصادی گردیده که این مسئله نیز می تواند یکی از راهکارهای مفید بدون آسیب دیدن محیط زیست  در دنیا مورد استفاده قرار گیرد.

 

اشتراک گزاری تجربه ها برای حل معضلات ناشی از خشکسالی

مدیر عملیات فدراسیون بین المللی صلیب سرخ  در ایران  نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از اجرای چنین برنامه هایی، خواستار انتقال و به اشتراک گزاری تجربه ها برای حل معضلات ناشی از خشکسالی شد.

مارتین فیشر تصریح کرد: جمعیت هلال احمر ایران دارای اعتبار و شهرت مثال زدنی در دنیاست که با تفکر و برنامه ریزی، اقدامات موثری در زمینه کمک رسانی در مواقع بحران و شرایط عادی است که بی تردید انعکاس آن ها در پلت فرمی وسیع تر یعنی فدراسیون می تواند بسیار مفید فایده قرار گیرد.

وی ایده و دانش حفر قنات از سوی متخصصان ایرانی را منحصر بفرد  و منطبق با رویکردهای بین المللی خواند و اذعان کرد: در سفرهای آتی به استان های دارای قنات و گفتگو با حفاران، خواهم پرداخت تا ضمن تهیه گزارشی جامع از وضعیت موجود استان های درگیر خشکسالی ، بتوان امکانات مورد نیاز را در سطحی وسیع تر و به فوریت  از فدراسیون تامین کرد.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *