پایش بیش از 11 هزار مکان عمومی توسط «ناظران سلامت» در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: طرح ناظران سلامت با هدف پیشگیری و کنترل بیماری کرونا از اوایل آذرماه در تمامی شعب استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مراکز بهداشت و فرمانداری آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ علیرضا میربهاء الدین افزود: طرح «ناظران سلامت» با حضور 5648 نفر از اعضای برادر و 3782 نفر از اعضای خواهر با هدف پیشگیری از بیماری کرونا  و آموزش استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی در اماکن عمومی را برعهده داشتند که 11 هزار و 921 مکان عمومی پایش شده و بیش از یک میلیون و 205 هزار نفر از خدمات طرح ناظران سلامت جمعیت هلال احمر استان بهره مند شدند. 

وی افزود: در این طرح جوانان و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر با لباس فرم سازمان جوانان و داوطلبان و کارت شناسایی معتبر به گروه بهداشت محیط محلات ملحق می شوند و ضمن بازدید از مراکز و اماکن تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت محل خدمت خود، چک لیست مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی را بصورت روزانه تکمیل کرده و به کارشناس بهداشت محیط مرکز ارائه می کنند.

 میربهاء الدین گفت: حوزه جوانان در دی‌ماه جهت تکریم و تعظیم مقام شامخ شهید حاج قاسم سلیمانی و آشنایی اعضای جوان و داوطلبان و کارکنان و عموم مردم با ویژگی ها و منش سردار دلها اقدام به برگزاری پویش ملی «چلچراغ »کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: با توجه به اجرای این طرح 50 بسته غذایی، 75 بسته نوشت افزار و جعبه کمک های اولیه توسط اعضای جوان جمعیت هلال احمر در سطح استان میان مردم کم برخوردار مناطق محروم  و در همین راستا و با توجه به برودت هوای سرد میان چهل خانواده نیازمند لباس گرم و نفت سفید توزیع شد.

علیرضا میربهاء الدین دیدار با خانواده معلولین، نذر صلوات، اهدا خون، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، قرائت قرآن و برگزاری مسابقات نقاشی جهت غنچه های هلال با عنوان سردار دلها را از دیگر فعالیت‌های حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان در سطح شعب اعلام کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هدف از اجرای طرح چهلچراغ را ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و بشردوستی شهید حاج قاسم سلیمانی در جامعه، ترویج فعالیت های بشردوستانه متاثر از منش های اخلاقی و آرمان های انسان‌دوستانه آن شهید بزرگوار دانست.

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *