پرواز بالگردهای جمعیت هلال احمر بر فراز مناطق صعب العبور وسیل زده کهگیلویه وبویراحمد

با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و استقرار بالگردهای امدادی به عشایر مناطق صعب العبور استان امدادرسانی شد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد کاظم فلاحی دوست سرپرست این جمعیت از امداد رسانی به ۲۷۶۷ خانوار سیل زده در استان خبر داد .

فلاحی دوست افزود با توجه به از بین رفتن راه ها و جاده های منتهی به مناطق عشایری و به خصوص مناطق صعب العبور استان و با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور دو فروند بالگرد در استان مستقر شدند و با چهار سورتی پرواز اثر مطلوبی در تسریع ارسال و انتقال اقلام امدادی به این مناطق داشتند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت امدادرسانی ها ادامه دارد و از اینکه فعالیت‌های امدادگران مورد لطف و حسن نظر مردم و اصحاب رسانه است از صبوری مردم در تحمل سختی ها و کمک به نیروهای امدادی در توزیع اقلام و همکاری همه اصحاب رسانه جهت پوشش اخبار و اطلاع رسانی به موقع در خصوص هشدارها که سهم بسزایی در کم کردن آسیب ها (به ویژه عدم وجود آسیب های جانی) داشته است تقدیر و تشکر می کنیم و ان شاءالله تا رسیدن به حالت پایدار و عادی و پایان فعالیت این موج بارشی در کنار هم استانی های عزیز هستیم .

فلاحی دوست اعلام داشت در یک هفته گذشته و همزمان با وقوع سیلاب ها و گرفتگی ها در سراسر استان تاکنون تعداد ۲۳۰ نفر از امدادگران و نجاتگران این جمعیت در قالب ۴۶ تیم عملیاتی امداد و نجات و با استفاده از دو فروند بالگرد و ۳۲ خودروی امدادی با توزیع ۱۰۳۵ تخته موکت ۱۵۴۵ تخته پتو ۷۹۶۷ کیلوگرم نایلون ۲۸۴۷ بسته مواد غذایی ۶۴۰ کیلوگرم برنج ۴۰ دستگاه والور ۲۰ ست ظروف ۱۴۰ مورد اقلام متفرقه و اسکان  ۴۱۵ نفر در اماکن امن و ۱۳۷ مورد تخلیه آب گرفتگی و ۲۳ مورد رهاسازی خودرو به قریب ۱۱۰۶۸ نفر( ۲۷۶۷ خانوار ) امدادرسانی کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد سامان هنوز در حال فعالیت است و تا اطلاع رسانی هواشناسی و مدیریت بحران استان مبنی بر خروج این سامانه ضروری است احتیاط لازم توسط مردم عزیز کهگیلویه و بویراحمدی اتخاذ شود و از حاشیه رودخانه ها و مسیل فاصله گرفته و موجبات سلامتی و امنیت خود را مد نظر قرار دهند.

کلمات کلیدی
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *