دبیرکل جمعیت هلال احمر:

کاهش وقوع زمین لرزه نسبت به سال گذشته/ 4872 نفر از زلزله‌زدگان، خدمات اسکان اضطراری دریافت کردند

محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به این که زمین لرزه های بزرگ تر از 2.5 ریشتر در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده اند از ارائه خدمات اسکان اضطراری به 4 هزار و 872 نفر از زلزله زدگان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر به شهروندان زلزله زده گفت: در 6 ماه نخست امسال 1541 زمین لرزه بالای 2.5 ریشتر در کشور به وقوع پیوست که 74 زمین لرزه بالای 4 ریشتر قدرت داشتند. در این بازه زمانی بزرگ ترین زمین لرزه با قدرت 5.9 ریشتر در استان بوشهر رخ داد. با این وجود تعداد زمین لرزه های بالای 2.5 ریشتر 52 فقره کم تر نسبت به مدت مشابه سال قبل بود.

وی افزود: در زمین لرزه های رخ داده در 6 ماه نخست امسال به 5 هزار و 379 نفر امدادرسانی شد و 4 هزار و 872 نفر از آسیب دیدگان نیز اسکان اضطراری داده شدند. در این بازه زمانی ماموریت ها در حوزه زمین لرزه های بالای 4 ریشتر با ده درصد کاهش مواجه شده که ناشی از تبعات کم تر زمین لرزه ها بوده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در 6 ماه نخست امسال، 1202 دستگاه چادر، 153 تخته پتو، 224 تخته موکت، 95 شعله والور، 438 کیلوگرم نایلون پوششی، 1705 بسته غذایی و 1810 قوطی کنسرو در میان زلزله زدگان توزیع شد.

قوسیان مقدم با اشاره به تلاش شبانه‌روزی امدادگران و نجات گران جمعیت هلال‌احمر در خدمت‌رسانی به آسیب دیدگان از زلزله در شهرستان اندیکا که در هفتمین ماه از سال جاری رقم خورد، گفت: تاکنون 2 هزار و 953 خانوار مورد ارزیابی تیم‌های جمعیت هلال‌احمر قرارگرفته ‌اند که از این تعداد 2 هزار و 883 خانوار در حوزه استحفاظی شهرستان اندیکا و ۷۰ خانوار در حوزه استحفاظی شهرستان ایذه هستند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در پایان تصریح کرد: 6 هزار و 172 نفر نیز امدادرسانی شده و اقلام موردنیاز زیستی، غذایی و بهداشتی دریافت کرده‌اند و تلاش ها تا رفع کامل مشکلات مردم این منطقه ادامه خواهد داشت.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *