کلینیک توانبخشی تخصصی بیماری‌های مغزواعصاب هلال‌احمر افتتاح شد/ ارائه خدمات توانبخشی و کمک‌هزینه درمان به نیازمندان در 500 شعبه هلال‌احمر

کلینیک توانبخشی تخصصی بیماری‌های مغزواعصاب هلال‌احمر صبح امروز با حضور رئیس، دبیرکل و سایر مسئولان هلال‌احمر و همچنین خیرین نیک‌اندیش و همکار با این جمعیت در مرکز جامع توانبخشی هلال افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر کریم همتی در آیین افتتاح کلینیک توانبخشی تخصصی بیماری‌های مغزواعصاب هلال‌احمر با مشارکت خیرین و نیک اندیشان و در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت گفت: هلال‌احمر از سال 1301 تاکنون همواره در کنار مردم شریف و گرانقدر کشور بوده است. در حدود 19 ماهی که در هلال‌احمر در حال خدمت هستیم، فعالیت‌ها و خدمات خوبی با محوریت خدمت‌رسانی به مردم انجام شده اما بخش برجسته خدمات هلال‌احمر؛ در حوزه داوطلبان بوده که به ما انرژی و توان می‌دهد تا همچنان در کنار مردم باشیم و خدمت کنیم.

هلال‌احمر در خط مقدم خدمت به مردم در شرایط بحرانی

همتی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر همیشه برای کمک به مردم در شرایط بحرانی آماده بوده است، افزود: امروز و بخصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، بخش فعالیت‌های اجتماعی هلال‌احمر بسیار برجسته شده که علت اصلی آن، حضور خیرین، داوطلبان و همراهان هلال‌احمر است که زمان و مکان نمی‌شناسند و آنچه در توان دارند در خدمت مردم قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: تمام تلاش معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در 2 سال گذشته این بوده که محل‌های خدمت به هموطنان را به کل کشور و تمام استان‌ها گسترش دهد. در برخی استان‌ها بعد از ۴۰ سال داروخانه هلال‌احمر مجوز گرفت و راه اندازی شد. در این مدت، راه‌اندازی مراکز توانبخشی ارتز و پروتز هلال‌احمر هم با تمرکز بر مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت. در کرمان، سیستان، ایلام و ...؛ گیرندگان خدمات هلال‌احمر در محیط، افراد نیازمند و بی‌بضاعت هستند و مراکز توانبخشی جمعیت به کل کشور تسری پیدا کرده است.

رشد 30 برابری اعتبارات هلال‌احمر در زمینه کمک‌هزینه درمان نیازمندان

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به رشد اعتبارات این جمعیت در زمینه تامین هزینه درمان نیازمندان نیز گفت: هلال‌احمر در سال 1400 کار بزرگی با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد. امسال اعتبار کمک‌های درمانی و معیشتی به محرومین، ۳۰ برابر رشد کرد و از 10 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان افزایش یافت. قبلا بخش‌های حمایتی هلال‌احمر، منحصرا در مراکز استان‌ها بوده و تعداد شعب بسیار محدود بود اما امروز در حدود ۵۰۰ شعبه هلال‌احمر در سراسر کشور، خودمان سراغ مردم می‌رویم تا خدمات و هزینه‌های درمان رایگان را به نیازمندان ارائه دهیم.

همتی اظهار کرد: حساب دولت‌ها، حساب محدودی است و در چنین شرایطی نیاز داریم تا خیرین و افراد نیک اندیش برای کمک به نیازمندان در کنار هلال‌احمر باشند. بسیاری از امکانات جمعیت در برهه‌هایی چند ساله، دچار مشکلاتی شده و به‌روزرسانی نیاز دارد. ما مراکز درمانی‌مان را هر جا که توانستیم گسترش دادیم و هزینه‌هایی را هم برای مراجعه‌کنندگان در نظر گرفتیم که وسایل مورد نیاز برای تامین ارتز و پروتز را خریداری کنیم تا هزینه و قیمت خدمات ارائه شده برای مردم، ارزان تر تمام شود‌.

وی با تاکید بر اینکه بهترین خیرین و مردمان دنیا را داریم، افزود: ابتدای شیوع کرونا یک میلیون ماسک به چین فرستادیم و امروز افاغنه را در مرزها پذیرایی می‌کنیم؛ این ظرفیت مردم ما است که در خدمت و پذیرای مهاجرین و پناهندگان هستند و در زمان نیاز به کمک همنوعان می‌روند.

واردات واکسن؛ تکلیف اجتماعی هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به واردات واکسن از سوی هلال‌احمر به عنوان اصلی‌ترین ارگان وارد کننده، تاکید کرد: واردات واکسن به عنوان یک تکلیف اجتماعی به جمعیت هلال‌احمر واگذار شد. این کار، به شکل گروهی و تیمی و با مدیریت رئیس جمهور و معاون رئیس جمهوری در حال انجام است.

نیاز به حمایت خیرین برای تسریع در راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون

همتی گفت: در شهریورماه، واردات واکسن شتاب بیشتری گرفته، در مهر و آبان هم با واردات حجم بیشتری از واکسن، نیازمند توسعه مراکز تزریق واکسن‌ها هستیم. هلال‌احمر اعلام آمادگی کرده که تا 500 مرکز واکسیناسیون برای هموطنان آماده کند اما این مراکز به امکانات اولیه برای تجهیز و راه‌اندازی و هزینه‌های روزانه برای فعالیت نیاز دارند که با کمک خیرین می‌توانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، مراکز را راه‌اندازی کنیم تا دیگر، هموطنی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست ندهیم.

26 میلیارد ریال کمک خیرین برای راه‌اندازی کلینیک مغز و اعصاب

وی گفت: بیش از 26 میلیارد ریال با کمک خیرین برای راه‌اندازی این کلینیک هزینه شده است که امیدواریم این هزینه‌‎ها، منشاء خیر در دنیا و آخرت برای خیرین و خانواده‌های آنان باشد.

 

 

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *