جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

کیف نجات خانواده در هلال احمر تولید شد

 15bf446074607e071e883381c8d62f9d

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید چهار هزار بسته کامل انواع ملزومات امدادی از جمله کیف نجات خانواده و جعبه های کمک های اولیه در این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، ظاهر رستمی در گفت ‌و گو خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: صنایع نساجی هلال ایران در تولید اقلام امدادی، توانمندی بالقوه‌ ای دارد و می ‌تواند در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت برای حوادث داخل کشور این ملزومات را که حاوی وسایل ضروری، مورد نیاز و قابل حمل برای مواقع اضطراری است، تولید کند که این کیف های نجات خانواده و جعبه های کمک اولیه باید نسبت به تعداد، سن و وضعیت سلامت افراد خانواده تهیه و در محلی امن نگهداری شوند.

وی ادامه داد: از صفر تا صد مراحل تولید این کیف های نجات خانواده و جعبه های کمک های اولیه در شرکت صنایع نساجی هلال ایران تولید می شوند و 100 درصد داخلی هستند.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران با اشاره به اینکه به طور کلی یک کیف نجات خانواده یا یک جعبه کمک‌های اولیه برحسب نوع نیاز، دارای لوازم و وسایل گوناگونی است، توضیح داد: یک «کیف نجات خانواده» از ضروریات آمادگی در برابر حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت است که افراد بر اساس شدت و وسعت حادثه تا رسیدن نیروهای امدادی می توانند از این تجهیزات برای حفظ حیات و سلامتی خود و خانواده خود استفاده کنند. جعبه کمک ‌های اولیه یک امدادگر حرفه ‌ای با جعبه کمک‌ های اولیه مورد استفاده در اتومبیل شخصی از نظر نوع وسایل و ملزومات تفاوت دارد. همچنین، جعبه کمک‌های اولیه مورد استفاده در منزل با جعبه کمک ‌های اولیه یک مدرسه از نظر حجم و تنوع وسایل داخل جعبه نیز متفاوت است.

رستمی ادامه داد: ایجاد و ارتقای آمادگی در جامعه برای رویارویی با حوادث و سوانح باعث می شود علاوه بر کاهش خسارات جانی و مالی در هنگام وقوع حادثه، شرایط هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردد که یکی از راه های آمادگی در برابر حوادث، مجهز بودن خانواده ها به اقلام مورد نیاز ساعات اولیه پس از وقوع حادثه از جمله انواع کیف نجات خانواده و جعبه های کمک های اولیه است.
وی با بیان اینکه باید به تمام افراد خانواده آموزش داده شود تا چنین وسایلی را تهیه کرده و در جای امن و قابل دسترس نگهداری کنند، اظهار داشت: همراه داشتن کیف نجات و جعبه های کمک های اولیه یکی از موارد ضروری در شرایط بحرانی پس از وقوع انواع حوادث است که این ملزومات در این شرایط می تواند بسیار مفید واقع شود و شاید جان بسیاری از افراد خانواده را نجات دهد.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران یادآور شد: هنگام وقوع زلزله و به محض وقوع حوادث ناگوار این چنینی همه ما یاد «کیف نجات خانواده» می افتیم و با خود عهد می بندیم که در اسرع وقت یک کیف نجات یا یک جبهه کمک های اولیه را تهیه کنیم، اما به محض فروکش کردن تب داغ این اخبار ناگوارهمه آن را به دست فراموشی می س‍پاریم.

وی افزود: زمانی فرامی رسد که شما و خانواده تان از یک زمین لرزه وحشتناک جان سالم به درمی برید اما تا رسیدن نیروهای امدادی که ممکن است ساعت ها به طول بیانجامد نیاز به اقلام ضروری دیگری از جمله آب، غذا، دارو و وسایل امداد و کمک های اولیه دارید. در این هنگام است که کیف نجات خانواده به کمک شما می آید. 

رستمی ادامه داد: در این شرایط است که شما به یاد می آورید با توجه به مسدود بودن مسیرها و بسته بودن مغازه ها آب شرب مورد نیاز دو تا سه روز آینده خود به صورت بطری های بسته بندی شده در این کیف ها ذخیره دارید و با آینده نگری که از پیش برای مواقع بحرانی خود و خانواده تان داشته اید، مقادیری از کنسروهای مختلف، شکلات های بسته بندی شده بیسکویت و غذاهای خشک دیگر را در این کیف نجات خانواده قرار داده اید.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران اظهار داشت: در تولید این کیف های نجات خانواده که جیب های بلند طولی (برای بطری های آب معدنی)، جیب جلو (برای وسایل امداد و کمک های اولیه)، بندهای کشی برای نگهداری (وسایل پزشکی، غذا و دارو)، پلاستیکی در کف جهت ضربه گیری، پوشش ضد آب و خش و قابلیت حمل آسان طراحی شده است.

وی اظهار داشت: همچنین برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده لوازم امداد مورد نیاز و ضروری از جمله باند، ماده ضدعفونی کننده زخم یا بتادین، الکل، چسب زخم، پماد ضد سوختگی، گاز استریل و نظایر آن پیش بینی شده که شما هم می توانید در قسمت های تقسیم بندی شده این کیف نجات مقداری لباس گرم و پتوی مسافرتی کم حجم، کبریت یا فندک، چراغ قوه و لوازم بهداشتی مورد نیاز از جمله دستمال های مرطوب و نظایر آن و اگر مقدر بود مقداری وجه نقد و یک کپی از مدارک مهم و شخصی افراد خانواده را نیز در آن قرار دهید.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی