گم شدن ۵ کوهنورد در ارتفاعات «خلنو» تهران/ اعزام امدادگران با بالگرد برای انجام عملیات جست‌وجو و نجات

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از اعزام بالگرد و تیم های واکنش سریع برای نجات 5 کوهنورد گم شده در ارتفاعات «خلنو» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شاهین فتحی با اعلام خبر گم شدن 5 کوهنورد در ارتفاعات «خلنو» از روز گذشته تاکنون گفت: حوالی ساعت 22:30 شب گذشته طبق تماس با شماره 112 و اعلام حادثه‌ای مبنی بر گم شدن 2 کوهنورد در ارتفاعات «خلنو» که در منطقه البرز مرکزی قرار دارد بلافاصله امدادگران پایگاه شمیرانات به محل حادثه اعزام شده و عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه تلاش تیم اعزامی اول در ساعت 5 صبح بی نتیجه ماند و گروه به پایگاه بازگشت افزود: در ادامه عملیات جست‌وجو و نجات کوهنوردان گم شده، امروز صبح با مساعد شدن شرایط تیم واکنش سریع با بالگرد به محل حادثه اعزام شده و عملیات گشت هوایی را انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اعلام اینکه بالگرد، امدادگران را برای شروع عملیات زمینی پیاده کرده و بازگشته است گفت: امدادگران بر اساس سناریوی تعریف شده در 2 نقطه عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کردند.

فتحی همچنین تصریح کرد: طبق تماس دوباره‌ای که امروز صبح با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان تهران برقرار شد متوجه شدیم این گروه 5 نفره بوده و احتمال مفقودی سه نفر دیگر هم وجود دارد، بر این اساس تیم های حرفه‌ای هلال احمر با همکاری هیات کوهنوردی عملیات را برای نجات گم شدگان ادامه دادند.

مدیرعامل هلال احمر استان تهران خاطرنشان کرد: حوالی ساعت 15 طبق تماس دریافتی از تیم ۵ نفره‌ای که به ارتفاعات خلنو صعود کرده بود مشخص شد این تیم مسیرش را پیدا کرده و در حال بازگشت است، خوشبختانه هر ۵ نفر هم در سلامت کامل هستند.

کلمات کلیدی
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *