۶ سورتی پرواز بالگرد هلال‌احمر برای نجات پاراگلایدرسوار در سوادکوه/ جست‌وجوی شبانه ادامه دارد

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمرگفت: با اعلام مفقودی یک پاراگلایدر سوار در سوادکوه، تیم‌های امدادکوهستان، سگ‌های زنده یاب و یک فروند بالگرد هلال‌احمر به منطقه اعزام شده و در حال حاضر هم عملیات جست‌وجو و نجات شبانه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: صبح امروز سه شنبه ۲۳ شهریورماه، گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک خلبان پاراگلایدر، در آسمان سوادکوه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان مازندران اعلام و پس از اطلاع از حادثه دو تیم امداد و نجات کوهستان سوادکوه به محل حادثه اعزام شد.
 
ولی پور تصریح کرد: در ادامه علاوه بر اعزام 3 تیم از قائم شهر، بابل و سوادکوه و همچنین تیم سگ های زنده یاب به محل حادثه، هماهنگی برای اعزام ۵ تیم سگ های زنده یاب انجام و سه تیم از سازمان امدادونجات و دو تیم از هلال‌احمر استان تهران نیز اعزام شدند.
 
ولی پور ادامه داد: یک فروند بالگرد هم از سازمان امدادونجات هلال‌احمر به منطقه اعزام شد که با وجود انجام ۶ سورتی پرواز در حدود ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه، به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی پروازش را متوقف کرده و ادامه عملیاتش را فردا در صورت مساعد بودن هوا ادامه خواهد داد.
 
او در پایان گفت: در حال حاضر امدادگران شامل ۴ تیم کوهستان و تیم سگ‌های زنده یاب مازندران به صورت شبانه عملیات جست‌وجو و نجات را ادامه می‌دهند.
 
بر اساس اطلاعات به دست آمده از محل حادثه در نزدیکی بابل، این خلبان از ناحیه پا دچار مصدومیت شده اما حال عمومی‌اش خوب است.
کلمات کلیدی
امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *