تامین تجهیزات توانبخشی نیازمندان در نقاط مختلف کشور تسهیل می شود/تجهیزات پزشکی مازاد خود را به دست نیازمندان برسانید

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: طرح بانک امانات تجهیزات پزشکی چندین سال است که با مشارکت داوطلبان و خیرین در کشور به اجرا در آمده است، اما قرار است از این پس با بهره گیری از بسترهای نرم افزاری و اپلیکیشن های روزآمد با وسعت بیشتری ادامه پیدا کند تا اگر تجهیزات پزشکی مازاد بر نیاز هموطنان به صورت امانی و کاملا رایگان با هدف کاهش آلام بیماران نیازمند به دست این افراد رسانده شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در وبینار بانک امانات تجهیزات پزشکی داوطلبان که با حضور یاسر هاشمی، مدیرعامل موسسه خیریه “رها” و معاونان داوطلبان جمعیت هلال احمر استان های گلستان، قم و البرز برگزار شد، بیان کرد:  سازمان‌داوطلبان به عنوان متولی این موضوع با درک اهمیت توزیع عادلانه تجهیزات پزشکی و لزوم استفاده حداکثری از مشارکت ها و پتانسیل‌های موجود در خیرین وداوطلبان، درصدد است تا با گام‌های اساسی‌تری در مدت‌زمان کوتاه‌تر به این بیماران کمک رساند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح تجهیزات اهدایی تا وقتی قابل استفاده باشند به صورت امانت و رایگان در اختیار نیازمندان خواهد بود و تا کنون سازمان برای حل چنین مسائلی از روش‌های مختلف استفاده کرده است  تا نیاز بیماران در مناطق محروم  یا دور از مرکز شهرها تأمین شود. همچنین فرصت را برای حضور سایر موسسه های خیریه فراهم کرده تا آن ها نیز  وارد عمل شوند و خدمات گسترده‌ای ارائه کنند. 

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد: همچنین در این طرح از توان داوطلبان برای تعمیر این اقلام نیز استفاده می شود به علاوه ردیف بودجه ای نیز از سوی سازمان به تعمیرات اقلام  و تجهیز این  بانک ها اختصاص داده شده است. 

یاسر هاشمی، مدیرعامل موسسه خیریه “رها” نیز در این جلسه ضمن برشمردن جنبه های مثبت وکاربردی این طرح، از آمادگی موسسه متبوعش برای مشارکت در طراحی اپلیکیشن روزآمد و کارآمد متناسب با نیازهای استان ها خبر داد و افزود: این اتفاق در آینده ای نزدیک با احصاء و ارزیابی نظرها و پیشنهادهای معاونان داوطلبان جمعیت هلال احمر رخ خواهد داد. 

وی تاکید کرد: نکته مهم دیگر، تداوم در ارائه این گونه خدمات به مناطق محروم و دورافتاده است، چراکه هدف صرفاً ارائه تجهیزات نیست و نیاز است بسترهای لازم برای تداوم این کمک‌رسانی‌ها تقویت شود .

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *