آیین معارفه و تکریم مدیران کل جدید و سابق آموزش تخصصی و ضمن خدمت برگزار شد:

تبیین و بررسی برنامه های آموزشی و پژوهشی جمعیت هلال احمر

صبح امروز، طی مراسمی مجازی و با برقراری ارتباط به صورت ویدئو کنفرانس بامعاونین آموزش و پژوهش استان ها، محمد منتظری به عنوان سرپرست اداره کل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت، معرفی و از زحمات مرتضی مرادی پور، مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران کل، روسای ادارات و کارکنان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر برگزار شد، دکتر خسرو رحمانی، بر ادامه جلسات بصورت مستمر و ماهانه به منظور تبادل نظر و استفاده از تجربیات یکدیگر و همچنین ارزیابی فعالیت های استان ها برای هدایت بهتر برنامه ها و رفع نقایص و تقویت نقاط قوت آن تأکید کرد.
معاون آموزش، پژوهش وفناوری جمعیت هلال احمر با توجه به اهمیت مقوله اموزش های تخصصی و ضمن خدمت و با اشاره به لزوم همکاری های بیشتر با سازمان امداد ونجات برای ساماندهی به آموزش های امدادگران و نجاتگران و تسریع در روند آموزش ها و رفع مشکلات آنان گفت: در خصوص فرآیند آموزش های تخصصی با سازمان امداد ونجات به نتایج کاربردی و عملیاتی خوبی رسیدیم که از رئیس سازمان امداد و نجات و همکاران پرتلاش وی که در این زمینه زحمت می کشند تشکر می کنم. 
وی با تأکید بر ضرورت حفظ و نگهداشت امدادگران و نجاتگران با سابقه، از آن ها به عنوان سرمایه های جمعیت هلال احمر یاد کرد و گفت: ما باید به حفظ امدادگران و نجاتگرانی که پس از سالها با تلاش مستمر به درجات بالایی می رسند و از تجربیات ارزنده ای در حوزه آموزش های تخصصی برخوردارند، توجه ویژه ای داشته باشیم.
دکتر رحمانی با دعوت از همه صاحبان اندیشه در جمعیت هلال احمر برای چاره اندیشی و همفکری برای رفع مشکلات این افراد با تجربه گفت: تلاش برای رفع مشکلات نیروهای متخصص قدیمی به جای هزینه کرد برای نیروهای جدید، نه تنها موجب کاهش هزینه و زمان می گردد بلکه نتایج بهتر و مؤثرتری به همراه دارد.
وی توجه به تمامی ابعاد نیازها و مسائل هلال احمری ها را برای تربیت نیروی انسانی متخصص لازم دانست و  بر ضرورت توجه به بهداشت روانی تمامی کارکنان جمعیت و به ویژه امدادگران و نجاتگران تأکید کرد و اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی اقدامات مؤثری برای تأسیس درمانگاه های تخصصی مشاوره و بهداشت روان، در آن معاونت و تمامی مراکز استان ها صورت گرفته که لازم است در این زمینه همگام با سایر بخش های جمعیت هلال احمر از ظرفیت های موجود برای بهبود عملکرد نیروها بهره مند شویم.
معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر تشکیل دبیرخانه های هلال احمر را یکی از اقدامات این معاونت برشمرد و آن را در جهت ارتقای کیفیت برنامه ها مهم دانست و افزود: به کارگیری و استفاده از تجربیات و توانمندی خاص استان ها با توجه به آگاهی و شناخت بیشتر آنها نسبت به مخاطرات مختلف، یکی از نکات مهمی است که ضرورت مشارکت و همکاری همگانی را بیش از پیش نمایان می سازد، بنا بر این تاکنون این مسئولیت به چند استان واگذار شده است و همه گستره کشور را یک پارچه دیدن و استفاده از توانمندی های همگان در اقصی نقاط کشور، از نقاط قوت جمعیت هلال احمر است و در این زمینه باید بیشتر هم ادامه دهیم و فعالیت کنیم.
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت به ویژه دکتر کامران خدایی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمراستان لرستان بر نقش آموزش موارد بهداشتی در کاهش همه گیری ویروس  کرونا تأکید کرد.
بنا براین گزارش دکتر خسرو رحمانی با تقدیر از زحمات شایان مرتضی مرادی پور مدیر کل سابق آموزش های تخصصی و ضمن خدمت در پیشبرد اهداف آموزشی جمعیت تقدیر کرد و از محمد منتظری به عنوان یک مدیر شناخته شده‌ و باسابقه در بخش ها و سطوح مختلف جمعیت هلال احمر یاد کرد.
وی گفت: امیدوارم این وظیفه دشوار و سنگین با مشارکت همه همکاران و با حفظ دستاوردهای پیشین و با نگاه امیدبخش به آینده ابعاد اجرایی وسیع تری به خود بگیرد. 
شایان ذکر است در پایان این مراسم با اعطای لوح و هدیه از زحمات مرتضی مرادی پور، مدیرکل سابق آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت تقدیر شد.
سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *