به میزبانی جمعیت هلال احمر خوزستان و در مجتمع سد کرخه؛

دوره کشوری تربیت مربی جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی در حال برگزاری است

دوره‌ کشوری تربیت مربی جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی و تربیت‌مربی تخصصی جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل (جاده‌ای) از روز دوشنبه 20 دی‌ماه جاری در مجتمع آموزشی سد کرخه در اندیمشک آغاز شده‌است و تا عصر جمعه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمد منتظری مدیرکل آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر گفت: این دو دوره آموزشی تربیت مربی به میزبانی جمعیت هلال احمر خوزستان برای نجاتگران دارای درجه ایثار و نجاتگر یکم در مجتمع آموزشی سدکرخه در حال برگزاری است.

او تشریح کرد: آخرین دوره کشوری تربیت مربی جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی در سال 93 برگزار شده بود که اکنون این دوره پس از 7 سال برای 40 شرکت کننده در حال برگزاری است. 

منتظری افزود: شرکت کنندگان در دوره تربیت مربی جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی در رقابت‌ها و آزمون‌های قبلی در سطح استان خود به عنوان نفر برگزیده انتخاب شده‌اند و دارای درجه ایثار و یا نجاتگر یکم هستند و حداقل 2 سال سابقه همکاری در پایگاه‌های امداد و نجات را داشته‌اند. سهمیه استان‌های ساحلی کشور 2 شرکت‌کننده و دیگر استان‌ها یک نفر است.

او ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره توسط 6 مربی مطرح امداد و نجات کشور آموزش می‌بینند و به شرط موفقیت در آزمون کتبی و عملی در پایان دوره گواهی مربیگری جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی را دریافت می‌کنند تا سفیران آموزشی جمعیت هلال احمر برای امدادگران استان خود باشند.

مدیرکل آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر درباره دوره منطقه‌ای تربیت مربی امداد و نجات در حوادث حمل و نقل (جاده‌ای) نیز توضیح داد: پس از برگزاری موفق این دوره در اصفهان، کرمان و گیلان در هفته‌های گذشته برای نجاتگران تعدادی از استان‌‌ها، اکنون 20 نجاتگر جمعیت هلال احمر از 5 استان لرستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و خوزستان زیر نظر 2 مربی در حال گذراندن دوره تربیت مربی در مجتمع آموزشی سد کرخه هستند.

منتظری تاکید کرد: در هر دو دوره‌، موفقیت در آزمون‌های پایان دوره شرط قبولی و دریافت مدرک مربیگری است.

رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *