به همت معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان،

طرح ملی “پیام مهربانی کودکان به فرشتگان سپید مو” اجرایی می شود

به مناسبت هفته جهانی سالمند طرح های خلاقانه استانی در راستای بزرگداشت حفظ کرامت و حمایت از زندگی و سلامت سالمندان اجرا می‌شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، عذرا والی اظهار کرد: همزمان با هفته جهانی سالمند که از تاریخ ۷ تا ۱۳ مهرماه سال جاری است برنامه های متنوعی با رویکرد تکریم منزلت سالمندان با شعار “کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان”در سراسر کشور اجرایی می شود.

وی گفت: با عنایت به اهداف عالی جمعیت هلال احمر، برنامه‌ریزی‌های لازم و خلاقانه استانی برای بزرگداشت، حفظ کرامت و حمایت از زندگی و سلامت سالمندان به طور مستمر در طول سال نیز اجرا  می شود اما این طرح با توجه به شرایط سخت شیوع کرونا و با هدف توجه خانواده‌ها و افراد جامعه به سلامت روحی و جسمی سالمندان و نیز ترویج فرهنگ احترام، همدلی و تعامل مهرورزانه کودکان با  مادر بزرگ و پدر بزرگ سالمند و همچنین احترام و همیاری افراد سالمند به  صورت ویژه در هفته مذکور اجرایی می شود.

رئیس اداره پیش دبستانی و مهدهای کودک سازمان جوانان هلال احمر افزود: در این راستا به صورت هماهنگ و سراسری مسابقه‌ای تحت عنوان “پیام مهربانی کودکان به فرشتگان سپید مو” به صورت ملی برنامه ریزی و اجرایی می شود.

والی با اشاره به اینکه این طرح ملی برای تمام کودکان ۵ تا ۱۳ سال سراسر کشور طراحی شده است، بیان کرد: کودکان پیام مهرورزی و تبریک صمیمانه خود را به مناسبت هفته سالمند به صورت تصویری با موبایل ضبط کرده و با ارسال به پدر بزرگ و مادربزرگ‌های سالمند و نیز سالمندان اقوام و آشنایان خود، یک نسخه از آن را نیز جهت شرکت در مسابقه به شماره پیام رسان مشخص شده در هر استان با ذکر مشخصات خود ارسال می کنند.

وی یادآور شد: کارشناسان امور جوانان استان نیز ضمن بررسی، انتخاب، اهدای لوح تقدیر و هدیه به صاحبان سه پیام برتر، نسبت به نشر پیام ها در فضای مجازی و ارسال سه پیام برتر به ستاد سازمان جوانان اقدام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهاد می شود برترین طرح‌های اجرا شده استانی مرتبط با موضوع ” تکریم و حمایت از زندگی و سلامت سالمندان که طی سالیان گذشته اجرا شده و یا ایده هایی که قابلیت اجرای آن در سطح کشوری و ملى وجود دارد استان‌ها حداکثر تا پایان مهرماه به سازمان جوانان ارسال شود.

پاکسرشت کرمان
تهیه کننده:

پاکسرشت کرمان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *