در پی هشدار هواشناسی؛

نجاتگران هلال‌احمر خراسان‌جنوبی به حالت آماده‌باش درآمدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در پی هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف و باران و شرایط جوی نامساعد، 39 تیم امدادی هلال احمر برای امداد رسانی به حوادث احتمالی در حالت آماده باش کامل هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی مدیرعامل این جمعیت با اشاره به اعلام هشدا سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی، اظهار کرد: 140 نیروی هلال احمر در قالب 39 تیم امدادی در 24 پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم واکنش سریع و دو تیم آنست(سگ های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه ۲۲ تیم پشتیبان در شعب هلال احمر خراسان جنوبی آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: ۴۶دستگاه خودرو شامل خودروی نجات، آمبولانس و ده دستگاه موتور تریل نیز برای امدادرسانی به حوادث احتمالی آماده به‌کارگیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواستاریم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خوداری کنند و از سفرهای غیر ضرور بپرهیزند و همچنین با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده از رانندگان خواست ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.

رضایی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه

رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *