جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

230 میلیارد تومان کمک نقدی مردم به سیل‌زدگان تا امروز/ توزیع 9400 بسته لوازم‌خانگی میان سیل‌زدگان/ کمک هلال‌احمر به بازسازی منازل تخریب‌شده در سیل با همکاری بنیاد مسکن

 Mehrane

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر مجموع کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده به نفع سیل زدگان کشور را تا امروز 230 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 55 میلیارد از این مبلغ برای تامین بسته لوازم خانگی خانوارهای سیل‌زده هزینه شده و باقی‌مانده کمک‌ها برای بازسازی منازل تخریب شده هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلا‌ل‌احمر، محمد نصیری میزان کمک های نقدی جمع‌آوری شده به نفع سیل‌زدگان کشور را تا امروز بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان و ارزش مجموع کمک‌های غیرنقدی را ۱۶۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی در تشریح نحوه هزینه‌کرد این کمک‌ها گفت: براساس اعلام ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده در وزارت کشور، اولویت و نیاز اصلی سیل‌زدگان تامین لوازم خانگی بود و بر همین اساس جمعیت هلا‌ل‌احمر ۹۴۰۰ بسته لوازم خانگی به ارزش ۵۵ میلیارد تومان تهیه و تحویل سیل‌زدگان داده است و همانطور که قبلا هم اعلام شده، تمام خانوارهایی که لوازم زندگی خود را در سیل از دست داده‌اند‌، این بسته ها را دریافت می‌کنند.

نصیری با اشاره به نحوه هزینه باقی‌مانده کمکهای نقدی خیرین گفت: براساس تصویب ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده، مبلغ باقیمانده از رقم کمک‌های مردمی با همکاری و اعلام بنیاد مسکن به منظور اتمام روند بازسازی منازل در حال ساخت که با کمبود بودجه مواجه هستند هزینه می شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: میزان مبلغ مورد نیاز برای تکمیل ساخت هر مسکن را بنیاد مسکن اعلام می کند و هلال‌احمر مبلغ مورد نیاز را به حساب افراد واریز خواهد کرد.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

Mehrane2 Mehrane Mehrane