آموزش ارتقاء سلامت و مهارت‌های زندگی به بیش از 200 دانش‌آموز در شهربابک

 Shahre Babak

بیش از 200 نفر از دانش آموزان و والدین در شهرستان شهربابک با آموزه های ارتقاء سلامت و مهارت های زندگی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ دو کارگاه آموزشی برای بیش از 200 نفر از دانش آموزان و والدین آنان با موضوع ارتقاء سلامت و مهارت های زندگی توسط جمعیت هلال احمر شهرستان شهربابک برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این حاشیه برگزاری این کارگاه های آموزشی با اشاره به چرایی ورود جمعیت هلال احمر به موضوعات مربوط به آسیب های اجتماعی بیان کرد: «حسب دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، در مقابله با آسیب های اجتماعی نیز مانند اقتصاد مقاومتی که همه‌ دستگاه‌ها باید وسط میدان بیایند و نقش آفرینی کنند»، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز به صورت جدی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده است.

رضا فلاح در ادامه با اشاره به ظرفیت منحصر به فرد جمعیت هلال احمر از نظر ارتباط با اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان خاطرنشان کرد: هدف کلی از اجرای برنامه های آموزشی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی؛ توانمندسازی و توسعه ظرفیت اجتماعی اعضا و داوطلبان، نوجوانان و جوانان به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است.

لازم به ذکر است در حاشیه برگزاری این کارگاه ها، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از نمایشگاه توانمندی های اعضای کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهربابک نیز بازدید کرد.

تقدیر فرماندار شهر بابک از ارائه آموزش‌های همگانی هلال احمر

فرماندار شهربابک در جلسه هم اندیشی مدیران مدارس مجری طرح ملی دادرس ضمن قدردانی از خدمات جمعیت هلال احمر گفت: تمام قد در خدمت جمعیت هلال احمر هستیم.

سعید قائینی ضمن قدردانی از اقدامات و خدمات جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر برای کشور مفید است و تمام قد در خدمت این نهاد بین المللی و مردمی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای طرح ملی دادرس برای دانش آموزان افزود: باید زیرساخت اجرای این طرح در پایه های هفتم و نهم نیز در شهربابک فراهم ساخت تا تعداد بیشتری از دانش آموزان با آموزه های امدادی آشنا شوند.

فرماندار شهربابک ضمن ابراز خرسندی از ورود جمعیت هلال احمر به حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد: ارائه سرفصل های کنترل خشم، کسب مهارت های جرات مندی، عزت نفس و خودآگاهی برای دانش آموزان و جوانان بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مساجد و نمازجمعه تریبون معرفی جمعیت هلال احمر هستند

امام جمعه شهربابک در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح ملی دادرس و برنامه های آموزشی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد: مساجد و نمازجمعه تریپون معرفی اقدامات جمعیت هلال احمر هستند و بحث حساس سازی مردم در خصوص آگاهی از خطرات حوادث و اقدامات مقابله با آن بسیار مهم است.

وی افزود: ائمه جماعات شهرستان شهربابک جمعیت هلال احمر را در امر اجرای دوره های آموزش های همگانی همراهی خواهند کرد.

طرح دادرس نقطه عطفی در موفقیت و توانمندی دانش آموزان

رئیس آموزش و پرورش شهربابک در این جلسه گفت: اجرای طرح دادرس در مدارس نقطه عطفی در موفقیت و توانمندی دانش آموزان است.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی مدارس افزود: طرح دادرس باعث شده تا نگاه ویژه ای به مدارس شود که این موضوع بسیار ارزشمند است.

کلمات کلیدی