جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

آموزش یک‌هزار و 800 نفر در دوره‌های کارآفرینی/ ادامه دور جدید آموزش‌ها تا 3 آذر

 N82909763 72329166

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: دوره‌های آموزشی «در مسیر کارآفرینی» به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی از سوی معاونت امور جوانان استان ها و از 27 آبان تا 3 آذر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رضا بامداد اصل افزود: این دوره های کارآفرینی برای اعضای کانون‌های دانشجویی، جوانان و همچنین اعضای جدید  برگزار و توسط مربیانی که دوره تربیت مربی کار آفرینی یا دوره مدیران شتاب دهنده را گذرانده‌اند، تدریس می شود. تاکنون در 22 استان یک هزار و 800 نفر آموزش شتاب‌دهنده را دیده اند که بیشترین تعداد در استان گیلان بوده است.

وی گفت: کارآفرینی منجر به توزیع مجدد ثروت، درآمد و حتی قدرت سیاسی و اجتماعی در جامعه و موجب جمع آوری پس‌اندازهای عمومی بی هدف و سرگردان شده است و به اعتقاد صاحبنظران آموزش، کارآفرینی تنها راه برون رفت از مشکلات اشتغال و درآمد برای جوانان خواهد بود.

سرپرست سازمان جوانان افزود: آموزش مسیر کارآفرینی و مدیریت کسب و کار به اعضاء کمک می‌کند تا در این زمینه، آگاهانه‌تر، علمی‌تر و اثربخش‌تر عمل کنند و همچنین آشنایی با بحث‌های کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک می تواند نقشه راه اعضا علاقه مند برای ورود به بازار کار جدید باشد.

وی گفت: در این دوره مبانی کارآفرینی، انتخاب حیطه‌ها، مسیر کسب و کار، اکو سیستم کارآفرینی و ویژگی‌های استارت آپ‌ها، راهکارهای تجاری سازی ایده‌ها و آموزش مهارت‌های لازم برای شروع کسب و کار و تیم سازی به اعضا ارائه می شود.

بامداد اصل افزود: اعضاء علاقه‌مند و مستعد برای شرکت در این دوره انتخاب شده اند و از مربیان دوره مدیران شتاب دهنده به‌عنوان مدرسین این دوره استفاده شده و سعی می شود این دوره در سطح دانشگاه ها برگزار و  جوانان در کارگاه های آموزش کارآفرینی، ‌استارت‌آپ و شتاب دهنده ها شرکت کنند.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی