اجرای طرح‌های «پند مهربانی» و «پای درس ماه» در هلال‌احمر کرمان و اصفهان

 6

طرح پند مهربانی با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین کانون غنچه‌های هلال‌احمر شهرستان‌های راین و اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ کامبیز محمدی گفت: طرح پند مهربانی با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین کانون غنچه‌های هلال‌احمر راین برگزار شد.

رئیس هلال احمر راین افزود: آشنایی با کتابخانه‌ها، ترویج فرهنگ اهدای کتاب، نحوه حفظ و نگهداری کتاب و کمک به افزایش سرانه مطالعه و یادگیری میان کودکان از اهداف اجرای این برنامه است.

محمدی افزود: غنچه های هلال در این برنامه با اصول و اهداف هلال احمر و فرهنگ صلح و دوستی آشنا شدند.

"پند مهربانی" در اصفهان

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز از اجرای طرح "پند مهربانی" در اصفهان به مناسبت هفته ملی کتاب و کتاب خوانی خبر داد. حیدر علی خانبازی با بیان این خبر افزود: به مناسبت آغاز هفته ملی کتاب و کتاب خوانی و برای نهادینه سازی و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین اعضای کانون غنچه های هلال  طرح "پند مهربانی" اجرا شد.

وی گفت: تشویق و علاقه مند کردن کودکان عضو کانون غنچه­‌های هلال به کتاب و کتابخوانی، ترغیب کودکان به کسب مهارت خواندن و گوش دادن فعال و نیز ترویج فرهنگ اهدای کتاب به یکدیگر از مهم ترین اهداف این طرح است.

خانبازی افزود: در این طرح، بازخوانی کتاب و قصه‌­گویی با موضوع آشنایی با اهداف و وظایف هلال احمر، ترویج فرهنگ مهرورزی، بشردوستی و مفاهیم امدادی توسط مربیان و مدیران در هر روز از هفته کتاب  و نیز کسب نظرات کودکان در خصوص موضوع و مفاهیم بشردوستی کتاب برای تقویت مهارت گوش دادن و مشارکت فعال در تبادل نظر و بحث گروهی توسط کارشناسان جوانان و یا مربیان برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: پخش روزانه قصه­‌های صوتی مهر­گویان در مهدهای کودک، اجرای جشن کتاب و اهدای یک جلد کتاب به کتابخانه مهدکودک و کانون غنچه های هلال و مشارکت غنچه‌­های هلال در اهدای کتاب های خود به یکدیگر را از دیگر اهداف اجرای این طرح بیان کرد.

خانبازی افزود: آشنایی با کتابخانه ها و نحوه حفظ و نگهداری کتاب، ایجاد ارتباط دوستانه بین مدیران فرهنگی و غنچه­‌های هلال، مشارکت عملی مدیران در اجرای برنامه‌­ها و کمک به افزایش سرانه مطالعه و یادگیری میان کودکان در کنار حضور کارشناسان امور جوانان شعب در جشن کتاب و جمع گرم غنچه‌­های هلال و خواندن کتاب برای آنان و برنامه ریزی و تدبیر لازم جهت بازدید از نمایشگاه های کتاب و کتابخانه های عمومی شهر از دیگر برنامه‌­های طرح پند مهربانی در استان اصفهان بوده است .

برگزاری چهارمین دوره طرح پای درس ماه در اصفهان

حیدر علی خانبازی همچنین گفت: به منظور آشنایی مدیران و مربیان دارای کانون های غنچه های هلال و دانش آموزی با تاریخچه، اصول و اهداف ارزشمند جمعیت هلال احمر، ساختار کانونی سازمان جوانان و فعالیت های شاخص آن به ویژه طرح ملی دادرس و همچنین به کارگیری صحیح مهارت های امدادی چهارمین دوره طرح "پای درس ماه" در شعب سراسر استان اجرا شد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این برنامه آشنایی مدیران و مربیان با تاریخچه تشکیل صلیب سرخ و هلال احمر، اصول، اهداف و ساختار کلی جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان و طرح های شاخص به ویژه طرح ملی دادرس است، گفت: این طرح در 26 شعبه و با حضور یک هزار و 178 نفر از مدیران و مربیان کانون غنچه های هلال و کانون های دانش آموزی برگزار شد.

خانبازی، آموزش مهارت های امداد و کمک های اولیه -که در مدارس و اردوها برای مربیان ضروری است- و نیز آموزش نحوه رفتار و ارتباط مناسب با کودکان و نوجوانان در مدرسه و اردوها را از دیگر مباحث طرح پای درس ماه عنوان کرد.

120 نفر از معلمان رفسنجانی پای درس ماه نشستند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان از برگزاری طرح آموزشی پای درس ماه ویژه 120 نفر از مدیران، معاونان و مربیان پرورشی این شهرستان خبر داد.

 حسن امینی رنجبر گفت: طرح آموزشی پای درس ماه ویژه 120 نفر از مدیران، معاونان و مربیان پرورشی شهرستان با هدف آشنایی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت 39 کانون دانش آموزی هلال احمر در شهرستان افزود: جذب، سازماندهی، آموزش و تربیت دانش آموزان به منظور آماده سازی آنان برای انجام خدمات امدادی، اجتماعی و عام المنفعه به ویژه در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

وی به کارگیری مهارت های امدادی و بشردوستانه در سطح کانون ها را مهم دانست و گفت: فراگیران در این دوره آموزشی با مفاهیم مهمی همچون آموزش های امدادی، تاریخچه و اهداف جمعیت هلال احمر، ساختار سازمان جوانان، کانون ها و هشتمین دوره طرح ملی دادرس نیز آشنا شدند.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

3 WhatsApp Image 2019 12 02 At 09.08.53 12 Paye Darse Mah (6) Untitled