جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

اعزام کاروان سلامت به استان سیستان و بلوچستان همزمان با دهه‌ فجر

 Photo 2020 02 01 10 55 57

دور جدید اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق سیل‌زده‌ سیستان و بلوچستان با هماهنگی سازمان داوطلبان و همزمان با دهه‌ فجر،  اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در تشریح جزئیات این خبر گفت: یکی از برنامه‌های سازمان داوطلبان، اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق حاشیه‌ای و محروم است. به ویژه بعد از بحران‌هایی که رخ می‌دهد و با توجه به آسیب‌هایی که افراد می‌بینند، موضوع سلامت هم در حوزه درمان و هم در حوزه‌ بهداشت دچار خلل می‌شود. یکی از رویکردهای قطعی در این دوران حمایت‌های بهداشتی از افراد آسیب‌دیده است.

او افزود: در همین زمینه، همزمان با دهه فجر و برای کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی و ارتقای وضعیت درمانی در این مناطق، کاروان‌های سلامت را به مناطق آسیب‌دیده اعزام می‌کنیم. البته در ابتدای سال هم این کاروان‌ها را به استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان و همچنین بعد از زلزله‌ای که در آذربایجان غربی رخ داد، به مناطق متاثر اعزام کردیم.

نصیری تاکید کرد: با همکاری سازمان نظام پزشکی، آخر این هفته‌ کاروان‌های سلامت متعددی با رویکرد بهداشتی و درمانی به استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان اعزام می‌کنیم. البته پیش از این و با هماهنگی همکارانمان در استان کرمان دو کاروان با محوریت خدمات دندان پزشکی به دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان اعزام شده بود.

او افزود: در دهه‌ فجر حدود 20 متخصص و فوق تخصص در رشته‌های زنان، کودکان، عفونی، دندانپزشکی، مامایی و عمومی از استان تهران اعزام می‌شوند و برای تامین سایر کادر پزشکی از ظرفیت‌های بومی استان استفاده خواهد شد. با توجه به گستردگی مناطق سیل‌زده، این طرح آخر هفته‌ها تا پایان سال 98 ادامه دارد و اجرا می‌شود.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی