افتتاح 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال‌احمر در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از افتتاح 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در مهرستان و چابهار به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ رسول راشکی گفت: 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در  شهرستان مهرستان و چابهار با هدف پوشش مناسب حوادث و ارائه خدمات مطلوب افتتاح شد.

راشکی افزود: ساختمان پایگاه امداد و نجات مهرستان در زمینی به مساحت ۲هزار و ۲۴ متر مربع با زیربنای ۱۲۷ متر مربع محصور شده است. این ساختمان دارای 2 اتاق برای اسکان اضطراری در راه ماندگان و یک اتاق ویژه اسکان امدادگران و پرسنل و یک اتاق آماده عملیات و درمانگاه است.

وی گفت: برای ساخت وتکمیل این پایگاه یک میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات استانی و 6 میلیارد و 96 میلیون ریال از اعتبارات ملی و مجموعا مبلغی بالغ بر ۷.۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

راشکی افزود: ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای وشنام شهرستان چابهار نیز  که در زمینی به مساحت یکهزارو ۲۷۹ متر مربع به نام چراغ مکان از شهدای اهل سنت و بومی چابهار ساخته شده، امروز افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: برای ساخت و تکمیل این پایگاه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده و دارای مجموعه درمانگاه، اتاق عملیات، استراحتگاه اضطراری بانوان و آقایان است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *