افزایش خانه های هلال در خراسان شمالی به ۷۴ مورد تا پایان سال جاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اقدامات این مجموعه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ ابوالفضل محبان در این جلسه از افزایش خانه های هلال به ۷۴ مورد تا پایان سال جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه راه اندازی خانه های هلال در روستاهای استان یکی از اقدامات موثر در راستای افزایش و آگاهی روستاییان از آموزش های امداد و نجات است، گفت: با راه اندازی خانه های هلال در روستاها، افراد دارای پتانسیل به عنوان اعضا، آموزش های لازم را فرا گرفته و به سایر اهالی روستا ارائه می دهند.

وی افزود: با آموزش های موثر خوشبختانه امسال هیچ تلفاتی از سیلاب در روستاهای دارای خانه هلال نداشتیم.

محبان با بیان اینکه با کمک خانه های هلال، مدیریت حوادث برف و کولاک به خوبی انجام شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۲ خانه هلال در استان وجود دارد و طی دو مرحله این تعداد به ۷۴ مورد تا پایان سال افزایش می یابد.

به گفته وی، طی ایام دهه فجر امسال ۲۴ خانه هلال و تا پایان سال نیز هشت مورد دیگر افتتاح می شود.

بانک امانات تجهیزات پزشکی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همچنین به بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان اشاره کرد و گفت: تا کنون بیش از ۳۰ کپسول اکسیژن که عمده ترین نیاز بیماران است بین نیازمندان به شکل امانت توزیع شده است.

محبان اظهار کرد: امسال از طریق بانک امانت جمعیت هلال احمر استان ۶۳۰ مورد تجهیزات پزشکی به امانت در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی در خصوص طرح شهید سردا قاسم سلیمانی  نیز اضافه کرد: از ۱۸ هزار و ۵۱۱ نقطه توسط ۴۰۰ نفر بازدید به عمل آمد و ۱۱۰ نفر در عملیات شناسایی بیماران کرونایی از درب منازل مشارکت داشتند؛ همچنین ۲ هزار بسته معیشتی به خانواده‌های کرونایی که توان مالی ندارند اهداء شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی همچنین در خصوص آمار حوادث و امداد و نجات گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۴۷ مورد حادثه اتفاق افتاد که ۴۲۳ مورد آن حوادث جاده‌ای و ۲۴ مورد آن سیل بوده است.

وی افزود: مجموعاً ۳۸۴ نفر در حوادث اتفاق افتاده توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر استان نجات یافته‌اند که ۲۸۷ نفر آنان مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است.

محبان میانگین زمان حضور در سر صحنه حوادث را هشت دقیقه و ۱۴ ثانیه دانست و گفت: با توجه به اینکه عمده ماموریت های هلال احمر در خارج از شهر است، مدت زمان حضور در ماموریت ها مناسب ارزیابی نی شود.

وی همچنین در خصوص موسسه علمی کاربردی هلال احمر استان گفت: موسسه علمی کاربردی هلال احمر علی رغم مشکلات اقتصادی که با آن روبه رو هستیم و با توجه به ضرورت ارائه آموزش های تخصصی آکادمیک، حفظ شد و در رشته امداد سوانح دو مقطع کاردانی و کارشناسی نیز دانشجو پذیرفته شد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *