جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 22 فروردین 1399

افزایش 30 درصدی بودجه سازمان جوانان/ حضور  20 تیم سحاب همراه با امدادگران جمعیت در راهپیمایی اربعین

 Photo By Kahrobaie (176)

با جضور دبیر کل جمعیت هلال احمر معاون دانشجویی و جوانان و معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان معارفه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمودرضا پیروی، دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در جلسه تودیع و معارفه معاون "دانشجویی و جوانان" و معاون "پیش دبستانی و دانش آموزی" سازمان جوانان گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر یکی از بال های مهم جمعیت است، وجود آسیب های اجتماعی که  گریبانگیر جامعه است، اهمیت فعالیت این سازمان را نشان می دهد. برای توجه به جوانان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه های متنوعی را می توان در نظر گرفت که موجب کاهش این آسیب ها باشد.

دکتر پیروی افزود: تجربه نشان داده است حرکت های دولتی، یا زمانی که دولت طلیعه دار یک حرکت می شود به اندازه حرکت‌های مردمی در بطن جامعه موثر نیست. سازمان جوانان نه تنها آینده جمعیت بلکه آینده کشور را متبلور می کند.

وی گفت: سازمان جوانان اسکلت و شالوده جمعیت هلال احمر است وقتی فعالیت برای جوانان است باید در شالوده و اسکلت کار دقت شود. با افزایش 30 درصد بودجه جوانان سعی کردیم برای مقابله با آسیب های اجتماعی گام های موثری برداریم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: امسال برای اولین بار سازمان جوانان با حضور  20 تیم سحاب همراه با امدادگران جمعیت در راهپیمایی اربعین فعالیت می‌کنند. در سه استان نیز در 38 پایگاه جوانان این سازمان فعالیت می کنند.

دکتر پیروی گفت: یک بال جمعیت هلال احمر سازمان جوانان و دیگری داوطلبان است که باید همپوشانی داشته باشند و بخشی نگری حذف شود. باید جلسات مشترکی بین این دو سازمان برگزار شود و سازمان داوطلبان برای جمع آوری منابع مالی برای رسیدن به اهداف پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدام کند. این هم افزایی بسیار از نظر من مهم است و آینده روشنی را برای جمعیت هلال احمر رقم خواهد زد.

وی افزود: نگاه ما باید موفقیت کشور باشد نه ارتقا یک سازمان و سازمان جوانان می تواند با روش های کارشناسی شده به تحقق این مهم کمک کند.

 

دغدغه ما رفع آسیب های اجتماعی از سطح جامعه است

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر نیز در این جلسه با تقدیر از خانم ها محمدی و بی باک سرپرست های قبلی معاونت "پیش دبستانی و دانش آموزی"و "دانشجویی و جوانان"  را بر عهده داشتند گفت: این همکاران در مدت کوتاه خدمت در این معاونت نقش بسزایی در پیشبرد اهداف سازمان در این حوزه داشتند.

علی گنج کریمی افزود: یکی از مهم ترین دغدغه های دبیر کل جمعیت هلال احمر حوزه آسیب های اجتماعی است و سازمان جوانان با وجود همه تنگناهای مالی موجود شریک خوبی در این حوزه بوده است و  تسهیل‌گران خوبی را در همه استان ها تربیت کرده ایم. تمام تلاش خود را برای رفع این معضلات از جامعه انجام می دهد.

وی در ادامه گفت: تلاش ما در انتخاب آقایان خیاطیان و منصوری سابقه خوب آنها در حوزه های محول شده است. آقای بابایی فعالیت های زیادی در حوزه پیش دبستانی و دانش آموزی داشته اند و تقدیر مضاعف از فعالیت های او در برنامه های آتی سازمان جوانان است.

 

فاطمه بی باک، معاون سابق دانشجویی و جوانان سازمان جوانان با اشاره به فعالیت از سال 88 در معاونت دانشجویی گفت: ما بیش از 2 هزار و 600 کانون های دانشجویی در دانشگاه و مراکز آموزش عالی فعال در کشور داریم. در بیش از هزار و 200 دانشگاه کانون دانشجویی داریم که ظرفیت خوبی در حوزه گسترش فعالیت های بشر دوستانه است.

وی افزود: کانون های دانشجویی گسترش اهداف و وظایف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را افزایش می دهد و با توجه به بودجه فرهنگی دانشگاه ها، کانون های جوانان مقرون به صرفه است اما کانون های دانشجویی در خارج از شعب هستند اطلاعات آنها به مراتب پایین تر از کانون های جوانان است که مدیر آینده باید به این موضوع توجه ویژه کند.

حوزه دانشجویی حوزه‌ای فوق تخصصی است

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان گفت: این حوزه اساسا یک حوزه فوق تخصصی است و کار کردن در این حوزه برای جوانان نیازمند مشورت کارشناسان حوزه و خود جوانان است.

محمد رضا منصوری افزود: امیدوارم با کمک همکارانی که در این معاونت فعالیت می کنند، مدیران ستادی و معاونین جوانان استان‌ها بتوانیم اقدامات شایسته ای در خور سازمان جوانان انجام دهیم.

 

از مدرسه محوری به جامعه محوری

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان گفت: اولین برنامه ما در این معاونت تحقق برنامه 5 ساله است، سعی می کنیم راهبردها را بامشورت دوستان دریافت و برای بازنگری در چارت این معاونت استفاده کنیم. رویکردمان را از مدرسه محوری به جامعه محوری تغییر دادیم و این را در قالب یک برنامه به سرپرست سازمان تحویل می دهیم.

هدایت الله خیاطیان افزود: تمام مواردی که دبیر کل جمعیت هلال احمر اشاره کردند در این برنامه قابل تعمیم است. یکی از نقاط قوت این معاونت، برگزاری دوره های مختلف و رفع عیوب آن به صورت کارشناسی برای سال آتی است که این روند ادامه پیدا می کند. یک برنامه اصلی که نیاز این معاونت است تدوین برنامه جامع نظارت و ارزیابی فعالیت ها در حوزه ستادی و استانی است که بتوانیم به صورت دقیق بسنجیم تا چه حد در برنامه موفق هستیم.

 

سازمان نیازمند ذهن خلاق است

معاون سابق پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان نیز با تقدیر از فعالیت های بابایی گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی سه سال فعالیت کردیم و ارزش افزوده ایجاد کردیم خوشبختانه امسال وزارت کشور، سازمان امور اجتماعی و ستاد بودجه ای را در حد سه میلیارد تومان گذاشته اند و این مسئولیت من است که در آنجا سه سال برنامه های محوله را به سرانجام برسانم و خروجی های خوبی داشته باشیم و نمی توانستم در حوزه دانش آموزی فعالیت کنم.

کبری محمدی افزود: معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان نیازمند ذهن خلاق است که خیاطیان، معاون جدید ذهن فرهنگی و باور و نگاه اعتقادی فرهنگی دارند من ساعت ها و روزها گفتگو های فرهنگی داشتم و خوشحالم که وارد مجموعه سازمان جوانان شدند.

 در پایان این نشست دکتر محمودرضا پیروی، دبیر کل جمعیت هلال احمر  با تقدیر از فعالیت های فاطمه بی باک و کبری محمدی هدایت الله خیاطیان، محمدرضا منصوری را به عنوان معاونان "دانشجویی و جوانان" و معاون "پیش دبستانی و دانش آموزی" سازمان جوانان معرفی کرد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

Photo By Kahrobaie (178)