جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

اقدام هلال‌احمر برای واردات واکسن مننژیت ویژه حجاج

 Vaksan

رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدام این سازمان برای تامین واکسن مننژیت حجاج، گفت: قرار است امسال ۶۵ هزار واکسن مننژیت برای حجاج وارد کشور شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر و به نقل از ایسنا؛ حسن صفاریه درباره واردات واکسن آنفلوآنزا از سوی جمعیت هلال احمر، گفت: ما در این زمینه مسئولیتی نداریم و طبیعتا وزارت بهداشت آن را تامین می‌کند. البته اگر وزارت بهداشت به ما اعلام کند که واکسن آنفلوآنزا وارد کنیم، این اقدام را انجام می‌دهیم. البته از آنجایی که داروخانه هلال احمر جزو سه داروخانه بزرگ شهر است، افراد می‌توانند واکسن آنفلوآنزا را از آنجا نیز تهیه کنند.

صفاریه درباره وضعیت واردات واکسن مننژیت از سوی جمعیت هلال احمر نیز گفت: ما از سال ۱۳۸۱ متولی تلقیح واکسن مننژیت برای حجاج هستیم. بنابراین هر سال این واکسن را وارد کرده و در فصل حج برای حجاج تزریق می‌شود. در حال حاضر در حال واردات آن هستیم و مشکلی از آن نظر نداریم. معمولا از بهمن و اسفند ماه تزریق آن برای حجاج آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: قرار است امسال ۶۵ هزار واکسن مننژیت وارد کنیم که با توجه به میزان ذخایری که داریم می‌توانیم حدود ۹۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از حجاج را پوشش دهیم.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی