امدادرسانی به گرفتاران در برف و کولاک گیلان

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: امداد گران به بیش از ۲۰ خودرو گرفتار در برف امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اینکه در پیش هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش برف سنگین در استان گیلان، اظهار کرد: ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات و شعبه این جمعیت در شهرستان‌های گیلان در حالت آماده باش قرار گرفتند.

غلامی با بیان اینکه ۸۰ خودروی آمبولانس، ست نجات و خودروهای کمک دار و پشتیبانی نیز برای در سطح استان آماده خدمات رسانی شدند، گفت: هماهنگی لازم با با ۸۰ خانه هلال، مسجد، حسینیه و اماکن ورزشی در مسیر راه‌ها و محورهای استان که به امکانات و تجهیزات امدادی تجهیز هستند برای اسکان اضطراری آماده شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به آماده باش ۲۵۰ نفر کارکنان و نجاتگران در سطح پایگاه‌ها و جمعیت، اضافه کرد: ۲۴۰ نفر از داوطلبان در سطح خانه‌های هلال و مساجد و... نیز آماده خدمات رسانی در مواقع بحرانی هستند.

غلامی با بیان اینکه بعد از بارش برف شب گذشته در استان گیلان اکنون  تمام مسیرها باز و رفت و آمد جریان دارد، افزود: رفت و آمد در مسیر اصلی رشت به رودبار با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به اینکه در محورهای املش و سیاهکل به دیلمان و ورگه دره تالش و ارتفاعات استان با بیشترین برف با زنجیر چرخ و به کندی انجام می‌گیرد، گفت: چهار حادثه تصادف و واژگونی خودرو با ۱۰ حادثه دیده و ۶ مصدوم نیز در این مدت ثبت شده است.

سیاوش غلامی  ادامه داد: یک ماهیگیر گرفتار در برف و بوران در پشت سد منجیل رودبار با یک عملیات ۹ ساعته توسط امدادگران هلال احمر و سایر ارگان‌های امدادی و خدمات نجات یافت و تا کنون به بیش از ۲۰ خودروی در راه مانده در سطح استان نیز امدادرسانی  شد.

امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *