جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

امدادرسانی بی‌وقفه به 5 هزار و 791 نفر در برف‌ و کولاک گیلان/ ارائه خدمات امداد هوایی به حادثه‌دیدگان از امروز

 Barf Gilsn1

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش برف در استان گیلان تا صبح امروز به 5 هزار و 791 نفر از در راه ماندگان استان امدادرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور با اشاره به فعالیت ۱۶ شعبه و ۲۵ پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در برف سنگین استان، گفت: از آغاز بارش برف در استان تا صبح امروز، ۶۰۵ نیروی امدادی جمعیت هلال احمر گیلان، در حال خدمات رسانی به حادثه دیدگان بوده و به 5 هزار و 791 نفر از در راه ماندگان امدادرسانی کرده‌اند.

ولی پور افزود: علاوه بر نیروهای امدادی و تیم های واکنش سریع هلال احمر، تعدادی از سازمانهای مردم نهاد از جمله تیم افرود نیز در امدادرسانی به حادثه دیدگان مشارکت داشتند.

توزیع اقلام غذایی میان حادثه دیدگان

ولی پور با بیان اینکه 1630 مسافر در راه مانده، اسکان اضطراری یافتند، اظهار کرد: تاکنون 1273 بسته غذایی ۷۲ ساعته (هر بسته ویژه ۴ نفر)، ۲۵۷۶ بطری آب معدنی، 12 هزار و 400 قرص نان، 2 هزار و 355 بسته بیسکویت، 690 کیلوگرم خرما و 1798 تخته پتو و دیگر اقلام از جمله نایلون، گالن آب، روغن، موکت، کلوچه، فانوس و چراغ والور از سوی جمعیت هلال احمر استان گیلان میان حادثه دیدگان توزیع شده است.

به‌کارگیری ۱۲۱ خودروی امدادی برای ارائه خدمات به حادثه‌دیدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: امدادگران این جمعیت با به‌کارگیری ۱۲۱ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی در حال فعالیت و خدمت به مردم و مسافران هستند.

ارائه خدمات امداد هوایی هلال احمر گیلان از امروز

ولی پور با اشاره به خدمات امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: با مساعد شدن شرایط هوایی، علاوه بر امدادرسانی زمینی، امدادرسانی هوایی نیز برای کمک به حادثه دیدگان در برف و کولاک استان از امروز انجام می شود.

فعالیت ۲۴ ساعته تلفن امداد 112 برای دریافت گزارش‌های مردمی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان همچنین به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد اشاره کرد و گفت: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) به‌صورت شبانه روز، آماده دریافت گزارش‌های حوادث احتمالی از سوی مردم است.

ولی پور تاکید کرد: با توجه به یخ زدگی جاده ها و معابر، هموطنان از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی