جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه ، 14 خرداد 1399

با تلاش امدادگران و در 4 عملیات انجام شد: انتقال 4 زن باردار از روستاهای برف گیر خراسان رضوی به بیمارستان

 52353

در روزهای اخیر و در پی بارش برف سنگین در برخی نقاط استان خراسان رضوی، امدادگران هلال احمر استان توانستند 4 زن باردار را از روستاهای صعب العبور و برف گرفته به بیمارستان انتقال دهند.

تولد نوزاد در آمبولانس هلال احمر فریمان

رئیس جمعیت هلال احمر فریمان گفت: همزمان با مسدود شدن راههای مواصلاتی فریمان و پیرو گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان مبنی بر لزوم امدادرسانی و نجات یک مادر و کودکش در روستای سنگ آتش و چشمه در محدوده فراگرد، تیم های امدادی هلال احمر به این منطقه اعزام شدند.

بنابر این گزارش، این خانواده داخل خودرو در منطقه ای صعب العبور در محاصره برف گرفتار شده بودند که امدادگران فریمانی پس از حدود 5 کیلومتر پیمایش مسیر برفی، مادر باردار را به داخل آمبولانس منتقل و نوزاد در مسیر انتقال به بیمارستان حضرت زهرا (ع) فریمان، به دنیا آمد.

انتقال مادر و نوزاد از روستای کهجه به درمانگاه 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد نیز از امدادرسانی به زن بارداری در روستای کوهستانی و صعب العبور شیزن از بخش میان ولایت شهرستان تایباد خبر داد.

وی گفت:  به علت بارش برف در حدود 90 سانتی جاده شیزن مسدود شد طوری که قابلیت بازگشایی و تردد خودرو  مقدور نبود لذا یک دستگاه لودر به همراه آمبولانس کمک دار جمعیت هلال احمر از پایگاه شهیدعباسیان پلبند به منطقه اعزام شد. تکنسین ها با لودر خود را به به روستای کهجه که در 20 کیلومتری روستای شیزن بود رساندند و پس از فارغ شدن زن باردار، به علت عدم شرایط پایدار فشار با مشورت پزشک مجبور به انتقال مادر و نوزاد به بیمارستان شدند.

انتقال زن باردار در  تربت جام

رئیس جمعیت هلال احمر تربت جام نیز از عملیات سخت و پرخطر انتقال مادر باردار و تولد نوزاد در ساعت 2 بامداد خبر داد.

وی گفت: در پی گزارشی مبنی بر امدادرسانی به یک مادر باردار هجده ساله در روستای رونج این شهرستان به علت مسدود بودن مسیر ارتباطی، تیم امدادو نجات جاده ای فریمان به این روستا اعزام شد.

بنابراین گزارش، در این عملیات بسیار سنگین و پرخطر و باتوجه به یخبندان شدید جاده، امدادگران بعد از 5 ساعت تلاش به زن باردار رسیده و او را به بیمارستان منتقل کردند.

انتقال نوزاد توسط بالگرد  هلال احمر به مشهد 

رئیس جمعیت هلال احمر مشهد هم از امدادرسانی به یک خانم 20 ساله باردار از روستای مارشک در 40 کیلومتری مشهد خبر داد.

وی گفت: بنابر گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان، مبنی بر امدادرسانی به  یک زن باردار، دو تیم امداد کوهستان به روستای مارشک اعزام شدند.

وی افزود: به دلیل صعب‌العبور بودن جاده مارشک و شرایط بسیار سخت این زن باردار، بلافاصله بالگرد امدادی اعزام و وی را به بیمارستان طالقانی مشهد منتقل کردند.

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

52355 Images