با حضور مسئولان هلال‌احمر برگزار شد: دومین پیمایش کویرنوردی «به‌یاد بم» در کرمان/ زلزله بم؛ دانشگاه مدیریت بحران است

 Dabirkol

دومین پیمایش ملی کویرنوردی “به یاد بم” با حضور ۲۰۰ مربی خواهر امدادونجات جمعیت هلال احمر از سراسر کشور با هدف گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان زلزله بم و با حضور مسئولان هلال احمر در کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان،؛ دکتر محمودرضا پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر در دومین‌ پیمایش کویرنوردی مربیان جمعیت هلال احمر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله بم گفت: باید نگاه کلی و جامع به برنامه مدیریت بحران داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت پیش بینی و پیشگیری در جهت کاهش آسیب ها در حوادث افزود: آموزش مهم ترین رکن ایجاد آمادگی است و باید آموزش های همگانی را در جامعه نهادینه کنیم. آمادگی و آموزش در کاهش میزان مرگ و میر بسیار موثر است. زمانی که آموزش همگانی نهادینه شود، اولین شخصی که به حادثه می‌رسد، امدادگر آموزش دیده است.

راه‌اندازی اداره مستقل امور مربیان جمعیت هلال‌احمر

دکتر احمد سلطانی؛ معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر هم در این مراسم گفت: اداره مستقل امور مربیان امدادونجات در حوزه آموزش های تخصصی با هدف پیگیری امور مربیان توسط معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اهمیت بحث آموزش و فعالیت مربیان امدادونجات در کشور افزود: حادثه زلزله بم دانشگاه مدیریت بحران است و درس آموختگی از این واقعه هنوز تداوم دارد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای برنامه های مدون آموزش های همگانی با هدف پیشگیری و آمادگی آحاد جامعه در حوادث تاکید کرد: مربیان یکی از چهار رکن اساسی در حوزه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هستند و برای اینکه نقش خود را به خوبی ایفا کنند باید اطلاعات علمی آنان به روز باشد.

دکتر سلطانی با اشاره به راه اندازی باشگاه مربیان  تصریح کرد: پنجم دیماه در تقویم آموزشی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با عنوان گردهمایی مربیان امدادونجات بنام "به یاد بم" اجرا خواهد شد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به صدور کارت شناسایی ویژه مربیان امدادونجات افزود: از مربیان مولف و توانمند در حوزه پژوهش حمایت ویژه خواهد شد.

لازم به ذکر است با حضور دبیرکل جمعیت، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی و معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از کارت شناسایی ویژه مربیان امدادونجات و شناسنامه مربیان در مراسم پیمایش کویرنوردی "به یادبم" رونمایی شد.

کلمات کلیدی