جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

برگزاری مانور آمادگی در مخاطرات با رویکرد پیشگیرانه در کردستان

 مانور2

مانور آمادگی در برابر مخاطرات توسط جمعیت هلال احمر کردستان به مناسبت سالروز زلزله بم در سراسر استان برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، محمد باقر محمدی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با گرامیداشت یاد عزیزانی که در زلزله بم جان خود را ازدست دادند،گفت: هر حادثه و اتفاقی که در کشور رخ می دهد باید برای فعالان حوزه امداد و نجات و مدیریت بحران درس های ارزشمندی داشته باشد.  زلزله بم به ما نشان داد آماده نبودیم و آموزش ها کامل و لازم نبود.

وی افزود: یکی از وظایف هلال احمر آموزش است. اگر بتوانیم آموزش های امدادی را در سطح خانواده گسترش دهیم و در هر خانواده نیروهای آموزش دیده داشته باشیم و به شعار هر خانواده ایرانی یک امدادگر جامه عمل بپوشانیم طبیعتا خسارات جانی و مالی کاهش خواهد یافت.

محمدی افزود: متاسفانه استان کردستان از کانون های اصلی زلزله در کشور است و زلزله در این مناطق می تواند بسیار آسیب زا باشد و همین موضوع ایجاب می کند که تدابیر لازم برای مقابله با حوادث را اندیشیده و از میان مردم امدادگرانی آموزش دیده داشته باشیم که به محض وقوع حوداث ضمن خود امدادی، دگر امدادی نیز داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل و آموزش تیم های امداد روستایی در سراسر استان، گفت: اصلی ترین وظیفه جمعیت هلال احمر نهادینه کردن آموزش های امدادی در جامعه است و در این زمینه تعامل و همکاری با آموزش و پرورش و آموزش دانش آموزان و محصلین کشور گام مهمی در آگاه سازی جامعه خواهد بود .

در این مانور، شیوه های صحیح پناه گیری هنگام زلزله،تخلیه اضطراری صحیح از ساختمان های مسقف و سرپوشیده ،انتقال مصدوم از ارتفاع توسط تیم تخصصی نجات در ارتفاع هلال احمر کردستان از بخش های اصلی مانور زلزله در استان بود .

 

.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

مانور3 مانور1