برگزاری 12 مانور امدادونجات در خراسان جنوبی همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله

 WhatsApp Image 2019 12 28 At 09.57.43

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی جامعه در مقابله با حوادث و بحران های طبیعی است.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری، با اشاره به شرایط جغرافیایی خراسان جنوبی بیان کرد: قرار گرفتن این استان روی گسل های فعال، بر ضرورت ارتقاء سطح آگاهی جامعه می افزاید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، ۱۲ مانور در سراسر استان با رویکرد تمرین امدادرسانی به آسیب دیدگان حوادث برگزار خواهد شد.

وی گفت: تاکنون هفت مانور در شهرستان های قاین، درمیان، سرایان، زیرکوه، سربیشه، فردوس و مرکز استان برگزار شده است، که از این تعداد پنج مانور زلزله، مانور جاده و سیلاب در قاین و مانور ترکیبی در راهداری مرکز استان اجرایی شده است.

شهریاری همچنین از حضور ۱۲۰ نیروی امدادی در قالب ۳۰ تیم در این مانورها خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۰ نفر خانم و ۸۰ نفر آقا بوده اند.

وی گفت: همچنین تیم های اسکان، جست‌وجو و نجات، جاده، آوار و آنست (سگ های زنده یاب) در این مانورها شرکت داشته اند.

شهریاری با بیان اینکه در شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف، نهبندان و طبس در هفته جاری مانور برگزار خواهد شد، افزود: پیش بینی می شود بیش از ۲۰۰ نفر در قالب ۵۰ تیم در این مانور ها به تمرین امدادرسانی به حادثه دیدگان بپردازند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون امدادگران و نجاتگران هلال احمر خراسان جنوبی در ۳۲ مانور با موضوعات مختلف امدادی حضور داشته اند.

کلمات کلیدی

تصاویر

WhatsApp Image 2019 12 28 At 09.57.58