بهره مندی 210 هزار نفر از خدمات "نذر سلامت" هلال‌احمر در خوزستان/ توزیع 50 هزار ماسک و دستکش یکبار مصرف میان عزاداران

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای طرح نذر سلامت با مشارکت داوطلبانه اعضای کانون های دانشجویی، دانش آموزی، جوانان، طلاب و روستایی این جمعیت در سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ رقیه حاجی پور گفت: 150 ایستگاه سلامت با مشارکت 9750 نفر/ روز از اعضای داوطلب جوان کانون های دانشجویی، دانش آموزی، جوانان، طلاب و روستایی هلال احمر از ابتدای ماه محرم در سراسر استان خوزستان و با هدف انسجام بخشی و اجرایی سازی پروتکل های بهداشتی در مراسم های مذهبی ماه محرم و آشنا کردن بیشتر جامعه با اهداف و برنامه های جمعیت هلال احمر، به ارائه خدمت به عزاداران حسینی پرداختند.

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به خدمات ارائه شده افزود: در طول اجرای این طرح در استان خوزستان بیش از 210 هزار نفر از خدمات این ایستگاه ها که شامل تب سنجی و غربالگری افراد دارای علائم بیماری (سرفه، عطسه و ...) در ورودی هیأت‌ها بهرمند شده اند.

وی افزود: نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران، ضد عفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از برنامه، راهنمای عزاداران برای رعایت فاصله 2 متری، ضد عفونی کردن دسته های عزاداری، کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک و ارائه توصیه های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط اعضای آموزش دیده، انجام شد.

حاجی پور همچنین گفت: حدود 50 هزار ماسک و دستکش یکبار مصرف نیز با مشارکت خیرین تهیه و به صورت رایگان در اختیار عزاداران حسینی فاقد تجهیزات حفاظت فردی قرار گرفت.

گفتنی است، این طرح تا سیزدهمین روز ماه محرم ادامه خواهد داشت.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *