به‌زودی؛ افتتاح مرکز نوآوری و شتاب جمعیت هلال‌احمر/ تولید نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های آموزشی و کاربردی

 7f97bf03 658a 4813 8b3f D6b7f54e9183

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به ابلاغ قانون مدیریت بحران از سوی رئیس جمهوری گفت: جمعیت هلال احمر در این قانون که به عنوان یک سند بالادستی شناخته می شود وظایف و ماموریت‌های مهمی برعهده دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ احمد سلطانی در نشست شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: با هدف توسعه و تعمیق آموزش های کاربردی در حوزه امداد و نجات ، درآینده نزدیک مرکز نوآوری و شتاب هلال ایران راه اندازی خواهد شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر٬ یکی از اهداف این مرکز را تولید نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزشی و کاربردی اعلام کرد و افزود: کیفی سازی دوره های آموزشی عمومی و تخصصی به موازات افزایش برگزاری دوره ها از مهمترین اولویتهای این معاونت است .

سلطانی گفت: با فعال سازی سه اداره آموزش مخاطرات، آموزش کمک های اولیه و مدیریت مخاطرات جامعه محور قصد داریم محتوای آموزشی متناسب برای جامعه هدف را تهیه و تدوین کنیم. از همه مدیران شعب و کارشناسان مرتبط با حوزه آموزش تقاضا داریم در نقد و بررسی دستورالعمل های آموزشی مشارکت فعال داشته باشند.

سلطانی گفت: در بخش مراکز جامع علمی-کاربردی به 13 مرکز اجازه فعالیت دادیم که مرکز مازندران یکی از آنها است. در بخش مراکز علمی و کاربردی رویکرد اساسی ما ارتقای کیفی این مراکز و تخصصی و کاربردی کردن دوره های آموزشی است.

معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: در فرایند فعالیت اینگونه مراکز، اولویت با رشته های کاربردی متناسب با شرایط منطقه ای و مخاطرات محیطی است.

معاون آموزش ٬پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: حوزه پژوهش و فناوری از حوزه های مغفول مانده است برای پویایی این بخش ها برنامه های جامعی را تدوین کردیم که راه اندازی دو مرکز تحقیقات تاب آوری در بلایا و مرکز تحقیقات مدیریت بیماری ها در تجمعات انبوه از جمله این اقدامات است.
سلطانی افزود: همچنین در بخش پایان نامه های دانشجویی نیز از پایان نامه های مرتبط و کاربردی و مقالات کاربردی که درمجلات علمی معتبر چاپ گردد حمایت مالی خواهیم کرد.

او با تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: هلال احمرمازندران یکی از جمعیت های استانی بسیار موفق و با برنامه در کشور است که هرجا در سطوح ملی نیازمند خدمات هلال احمر باشیم ، هلال احمرمازندران پیشتاز است.

آموزش مقوله ای استراتژیک
در ابتدای این نشست مجتبی اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: از نظر ما مقوله آموزش محوری مولفه در هلال احمر است. اگر به پیشگیری و مدیریت بحران و کاهش خسارات ناشی از بلایا و سوانح به عنوان یک راهبرد می اندیشم ،باید به مقوله آموزش اهمیت دهیم گفت: براساس این رویکرد ، ما در جمعیت هلال احمرمازندران برای هر فعالیت و خدمتی که از سوی معاونت ها و حوزه های مختلف ارائه می شود پیوست آموزشی تدوین کردیم. 

اکبری گفت: آموزش حوزه ای استراتژیک و محوری ترین فعالیت در هلال احمراستان مازندران است که هیچگونه محدودیت اعتباری برای آن قائل نبوده و نیستیم. در برگزاری تمامی دوره های مصوب و ابلاغی آموزشی از سوی جمعیت مرکز، هلال احمرمازندران با راندمان دو تا چندبرابری عمل کرده است.

اکبری گفت: استان مازندران با توجه به موقعیت گردشگری و ویژگیهای طبیعی ومیزبانی سالانه از 20میلیون گردشگر، خدمات ملی ارائه می دهد. برنامه راهبردی ما با توجه به نیازسنجی انجام شده تربیت و آموزش 3هزار نجاتگراست افزود: برنامه های بسیار ارزشمندی برای تحقق این هدف تدوین و در دست اجراست.

درادامه این نشست غلام غلامی معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان مازندران گزارش مبسوطی از برنامه های حوزه معاونت آموزش ارائه کرد.

کلمات کلیدی