جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

به همت معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر برگزار می‌شود؛ نشست تخصصی "نجات و یاریگری در اندیشه و آثار امام خمینی (ره)"

 3dfced79 B6ce 4ac0 A776 72382ffab57e

نشست علمی-تخصصی «نجات و یاریگری در اندیشه و آثار امام خمینی (ره)» با ارائه و سخنرانی‌های حجت الاسلام محمدرضا زائری پژوهشگر دین و رسانه و محمد منصورنژاد،‌ پژوهشگر اندیشه‌های سیاسی به همت معاونت فرهنگی امور آموزش و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر در این نشست یاریگری در سیره و اندیشه امام خمینی (ره)" مطرح و مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. پرداخت به سیره بزرگان با توجه به اینکه امدادونجات از مقوله‌های است که دیگری در آن موضوعیت دارد می‌تواند راهنمای عملی خوب و بصیری باشد برای کسانی که به امر یاریگری اهتمام دارند.

همچنین در این نشست به بررسی آثار امام خمینی (ره) با محور دیگر خواهی و رهیافت اخلاق امدادگری پرداخته می‌شود. نحوء مواجه ما با دیگری، تبیین و توجیه کرامت از نگاه امام خمینی (ره)‌از دیگر موضوعاتی است که با تکیه بر سیره و اندیشه امام‌خمینی (ع) در این نشست مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
این نشست علمی-تخصصی روز یکشنبه 6 بهمن ماه از ساعت ۱۰ صبح در سالن موزه و مرکز اسناد ملی جمعیت واقع در ساختمان معاونت بهداشت و درمان جمعیت هلال‌احمر برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، نشست « نجات و یاریگری در اندیشه و آثار امام خمینی (ره) »،‌ ششمین نشست علمی-تخصصی در زمینه اخلاق‌ امدادگری است. سلسله نشست‌های علمی مرتبط با مفاهیم و اهداف جمعیت هلال احمر در آینده نیز با حضور صاحب نظران و کارشناسان ادامه خواهد یافت. هدف از برگزاری این سلسله‌ نشست‌های علمی و تخصصی بررسی و تحلیل موضوع‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر توسط اندیشمندان و متفکران حوزه علوم انسانی و مقدمه برگزاری همایش اخلاق امدادگری است. حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی