جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

تربیت داوطلب آموزش‌دیده و ماهر، هدف برنامه‌های توسعه‌ای هلال‌احمر است

 Shafie

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تربیت داوطلب آموزش دیده و ماهر، هدف غایی در ادبیات توسعه هلال‌احمر است. در واقع توسعه به معنی تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی است و سرمایه انسانی از مسیر آموزش و پژوهش ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید شفیعی در مراسم تقدیر از داوطلبان برگزیده شهرستان پاکدشت استان تهران با بیان اینکه ثروت جمعیت هلال احمر چیزی جز توان داوطلبان نیست، افزود: این نکته‌ای است که باید به آن توجه کنیم و اساس تغییرات و برنامه‌ریزی‌های خود را بر این مبنا قرار دهیم.

وی با تقدیر از تلاش های داوطلبان این شهرستان، خاطرنشان کرد: شعار امسال روز جهانی داوطلب که از سوی سازمان ملل اعلام شده است، "داوطلبی برای ساختن آینده ای فراگیر است" و این نشان از ضرورت تقویت فرهنگ داوطلبی دارد تا کمک کنیم از این ظرفیت عظیم استفاده بیشتری برای حل مشکلات جامعه شود.

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: امروز باید آینده پژوهی و آینده نگری نظام خدمات داوطلبانه را دنبال کنیم و جایگاه داوطلب توسعه یافته و آموزش دیده را در نظر داشته باشیم. چراکه در ادبیات توسعه جمعیت هلال‌احمر، تنها میزان کمّی داوطلب عامل  توسعه نیست بلکه داوطلب آموزش دیده و ماهر، هدف غایی است. در واقع توسعه به معنی تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی است و سرمایه انسانی از مسیر آموزش و پژوهش ایجاد می شود.

شفیعی توضیح داد: برگزاری اردوهای داوطلبی در سطوح ملی و استانی و همچنین اعزام داوطلبان و خیرین فعال و علاقه‌مند برای اجرای طرح "بازپیوند خانواده" به عتبات عالیات، از برنامه هایی است که در این زمینه پیش بینی شده است.

لازم یه ذکر است در این مراسم از خیرین و داوطلبان فعال شهرستان پاکدشت که مشارکت قابل توجهی در اجرای برنامه های ملی "نذر آب"، "سیل مهربانی" و در مجموع طرح های عام المنفعه جمعیت هلال احمر در یک سال اخیر داشتند، تقدیر شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی