جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

تزریق واکسن مننژیت به ۸۱ هزار نفر از زائران بیت‌الله‌الحرام

 156549744

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از تزریق ۸۱ هزار دوز واکسن مننژیت به زائران خانه خدا توسط عوامل این معاونت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ حسن صفاریه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون کشوری جهت ارائه خدمات به زائران خانه خدا در حج تمتع امسال، اظهار داشت: معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال ‌احمر هرساله متولی انجام واکسیناسیون حجاج ایرانی بوده و مسئولیت آن بر عهده عوامل این معاونت است.

وی ادامه داد: امسال نیز واکسیناسیون حجاج علاوه بر مراکز واکسیناسیون جمعیت هلال احمر، توسط کارشناسان اعزامی به اماکن مختلف مانند مساجد و سازمان‌های کشوری انجام شد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر توضیح داد: در سال جاری ۸۱ هزار نفر از زایران خانه خدا با مراجعه به مراکز واکسیناسیون جمعیت هلال احمر در سطح کشور، واکسینه شدند.

صفاریه اضافه کرد: زائران ایرانی سرزمین وحی با دریافت واکسن مننژیت در مقابل این بیماری که یک عارضه باکتریایی حاد با علائم تب، سردرد، تهوع و استفراغ، انقباض عضلات گردن و بثورات جلدی است واکسینه شده اند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی به عهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند. این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، احترام به انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آن ها است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی