حادثه ریزش بتن در شوشتر/ اعزام 12 نیروی امدادی هلال احمر به محل حادثه

بر اثر بتن ریزی غیراصولی و فروریختن یک ساختمان در حال ساخت در شوشتر، شش نفر زیر آوار گرفتار شدند که امدادگران جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در محل حادثه حاضر شدند.

بر اثر بتن ریزی غیراصولی و فروریختن یک ساختمان در حال ساخت در شوشتر، شش نفر زیر آوار گرفتار شدند که امدادگران جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در محل حادثه حاضر شدند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ این حادثه در ساعت 19 و 30 دقیقه شامگاه جمعه در شهرک اندیشه شوشتر (در ورودی این شهر) رخ داد. بر اساس این گزارش براثر بتون ریزی غیراصولی سقف طبقه همکف فرو ریخته و شش نفر از دست اندرکاران ساخت آن زیر آوار رفتند. با حضور نیروهای امدادی هلال احمر، آتش نشانی و فوریت های پزشکی چهار نفر ازاین تعداد نجات یافته و به بیمارستانهای خاتم الانبیاء و والفجر شوشتر انتقال یافتند و حال عمومی آنها خوب گزارش شده است ولی دو نفر دیگر همچنان زیر آوار ماندند که با تلاش نیروهای امدادی از زیر آوار خارج شدند.
 ۲ کشته و ۴ مصدوم در پی ریزش ساختمان شرکت سایپا در شوشتر
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در حادثه ریزش ساختمانی متعلق به سایپا در شهرک اندیشه شوشتر، دو نفر جان‌باخته و ۴ نفر مصدوم شدند.
صادق سلامت صبح‌امروز اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۱۹ و 30 دقیقه شامگاه جمعه بر اثر ریزش ساختمانی متعلق به نمایندگی سایپا رخ داده است.
معاون امدادونجات هلال احمر خوزستان این حادثه را به علت بتن‌ریزی غیراصولی در ساختمان مجاور انبار متعلق به شرکت سایپا دانست و عنوان کرد:  آسیب دیدن و ریزش دیوار ساختمان سایپا سبب خرابی سقف آن شد.
سلامت بیان کرد: در این ساختمان ۶ نفر حضور داشتند که ۲ نفر از آنها فوت کرده و ۴ نفر مصدوم شدند. یکی از جانباختگان این حادثه تبعه افغان و دیگری مهندس ناظر بوده است.
 14 نیروی امدادی در عملیات آواربرداری حضور داشتند
رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر نیز با اشاره به اعزام دو تیم متشکل از ۱2 نجاتگر و پرسنل هلال احمر شوشتر به محل حادثه اظهار کرد: عملیات آواربرداری که به‌وسیله عوامل آتش‌نشانی و هلال احمر انجام شد و ساعت ۲۰ دقیقه بامداد امروز ادامه داشت.
احمدعلی آهنگر شوشتری افزود: پس از اعلام حادثه بلافاصله یک خودرو پشتیبانی و یک دستگاه آمبولانس به همراه ۸نفر امدادگر و ۴نفر پرسنل در محل حاضر شده و کار آوار برداری از ساختمان تخریب شده را آغاز کردند.
وی گفت: نیروهای امدادی این جمعیت و آتش نشانی چهار نفر را زنده از زیر آوار خارج کرده که پس از انتقال به بیمارستان و مداوای کامل از بیمارستان مرخص شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر بیان کرد: متأسفانه در این حادثه 2 نفر شامل مهندس ناظر حدود۳۰ ساله و نیز یک کارگر حدود۲۵ساله که تبعه افغانستان بود، جان خود را از دست داد که اجساد آنان از زیر آوار خارج شدند.
شوشتر از شهرهای شمالی خوزستان است که در 88کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

کلمات کلیدی