جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

خانه‌های هلال در روستاهای خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

 WhatsApp Image 2020 01 01 At 12.56.47 (1)

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی از راه اندازی خانه های هلال در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، رحیم شهریاری در سفر به شهرستان خوسف و دیدار با فرماندار این شهرستان و بخشدار ماژان گفت: جمعیت هلال احمر در بخش پیشگیری با رویکرد آموزش طرحی تحت عنوان خانه های هلال را آغاز کرده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر میزان آگاهی مردم نسبت به حوادث بسیار کم بوده و بر اساس مطالعات انجام شده در سال ۹۵ میزان آمادگی مردم ایران در برابر حوادث 8.3 درصد است که جای کار زیادی دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: از این رو با توجه به سیل های اخیر در کشور و همچنین حادثه خیزی استان بحث آموزش های امدادی جزء ضرورت های زندگی مردم است.
شهریاری یادآور شد: در طرح خانه های هلال به دنبال افزایش آگاهی عمومی مردم در زمینه نحوه برخورد با حوادث و آموزش های امدای هستیم تا در نهایت در کاهش حوادث طبیعی و جاده ای نقش ایفا کنیم.
وی افزود: در اجرای این طرح از ظرفیت داوطلبان استفاده می شود و تمام مربیان جزء داوطلبان هلال احمر هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بر لزوم نگاه ویژه دستگاه ها به هلال احمر تأکید کرد و گفت: این مجموعه پای کارترین مجموعه در کنار حاکمیت بوده که در زمان بروز حوادث به عنوان نخستین گروه های پیشرو و ارزیاب در محل حادثه حضور می یابد.
فرماندار خوسف نیز در این دیدار با اعلام آمادگی برای راه اندازی خانه های هلال در روستاها، گفت: تمام دهیاری ها آمادگی دارند در این زمینه تفاهم نامه ای با هلال احمر منعقد و یک اتاق مختص خانه هلال در نظر بگیرند.
محمد شفیعی با بیان اینکه دهیاری ها موظف هستند از محل اعتبارات دهیاری تجهیزاتی در زمینه هلال احمر بخرند، افزود: در حال حاضر 90 درصد از این افراد از آموزش های کافی برخوردار نیستند که نیاز است هلال احمر برای ارائه آموزش های هدفمند کمک کند.
بخشدار خوسف نیز در این دیدار با بیان اینکه بخش خوسف یک بخش حادثه خیز است، گفت: همچنین با توجه به فاصله زیاد پایگاه جاده ای ماژان از معدن قلعه زری و وجود روستاهای صعب العبور در این منطقه، در صورت بروز حادثه تنها پایگاه جاده ای این بخش پاسخگو نیست.
محمدی افزود: آمادگی داریم در سه دهستان براکوه، ماژان و قلعه زری اتاق هایی به عنوان اتاق بحران در اختیار هلال احمر قرار دهیم  تا این اتاق های بحران برای واکنش سریع باشد.
وی با تأکید بر اینکه وظیفه داریم به هلال احمر کمک کنیم و خودمان را عضو هلال احمر می دانیم، افزود: هرآنچه برای خانه های هلال نیاز دارید آمادگی داریم در اختیار شما قرار دهیم.
بنا بر این گزارش، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در ادامه سفر خود به شهرستان خوسف به‌همراه رئیس بنیاد شهید این شهرستان، بخشدار ماژان با خانواده شهید علی حاجی پور و نجات گران پایگاه امداد و نجات بین شهری ماژان دیدار کرد.
همچنین در این سفر 60 بسته لوزام التحریر بین دانش آموزان مدرسه روستای تقی آباد این شهرستان توزیع شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

WhatsApp Image 2020 01 01 At 12.56.47