جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

خدمات‌رسانی رایگان پزشکان داوطلب هلال‌احمر در مناطق سیل زده

 156941127

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اعزام یک کاروان سلامت متشکل از متخصصان، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و داوطلبان عضو این سازمان با همکاری سازمان نظام پزشکی برای خدمات رسانی رایگان به مردم روستاهای سیل زده و کمتر برخوردار شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، وحید سلیمی افزود: این کاروان سلامت داوطلبان هلال احمر با نیاز سنجی های صورت گرفته از سوی جمعیت هلال احمر استان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و به دلیل نیازهای شدید مردم مناطق سیل زده و کم تر برخوردار به خدمات بهداشتی و درمانی به این استان اعزام شده است.

وی توضیح داد: براساس بررسی های انجام شده از سوی داوطلبان هلال احمر در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان مشخص شد دریافت خدمات دندان پزشکی، زنان و زایمان و بیماری های گوارشی عمده ترین نیازهای ساکنان مناطق آسیب دیده و متاثر از سیل اخیر این استان شرقی کشور به حضور پزشکان داوطلب و دریافت خدمات درمانی مناسب تر از سوی پزشکان متخصص است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: این کاروان سلامت اعزامی متشکل از ۱۶ نفر پزشک متخصص پوست، اطفال، زنان و زایمان، چشم پزشکی، دندان پزشکی و عمومی است که در ایام مبارک و خجسته دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به منظور ارائه خدمات درمانی داوطلبانه و رایگان به مناطق سیل‌زده‌ سیستان و بلوچستان اعزام شده است.

سلیمی با بیان اینکه قرار است این تیم پزشکی در قالب کاروان سلامت در مراکز درمانی و خانه های بهداشت روستاهای سیل زده عورکی، پیرسهراب، تنگ و نوبندیان شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان به ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم روستایی بپردازند، افزود: در کنار این ۱۶ متخصص و فوق تخصص در رشته‌های زنان، کودکان، عفونی، دندان پزشکی، مامایی و عمومی که از استان تهران به روستاهای یادشده اعزام شده اند؛ برای تامین سایر کادر پزشکی از ظرفیت‌های بومی استان سیستان و بلوچستان استفاده خواهد شد.

وی با تقدیر از متخصصان، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و داوطلبان این سازمان در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه به نیازمندان دریافت اینگونه خدمات گفت: این نیکوکاران واقعی همواره به عنوان حامیان اصلی این سازمان در تمامی برنامه های بشردوستانه اعم از حوادث و سوانح به وقوع پیوسته با ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی یار و مددکار این سازمان بوده اند و حتی در بدترین شرایط سخت اقتصادی روز به روز بر شمار کسانی که برای پیوستن به داوطلبان هلال احمر اعلام آمادگی می کنند، افزوده می شود. ‌

ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به نیازمندان و آسیب پذیرترین افراد جامعه با استفاده از منابع و کمک های داوطلبانه خیرین و داوطلبان از جمله وظایف سازمان داوطلبان است.

بنا به گزارش بارندگی‌های سیل آسا در جنوب سیستان و بلوچستان سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف منطقه وارد کرده است و ۱۴ شهرستان سیستان و بلوچستان در حوزه بحرانی سیل قرار داشتند و هزار و ۵۴۲ روستا نیز تحت تاثیر این سیلاب بودند.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی