جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

دبیر کل جمعیت هلال احمر: دین اسلام، نگاه عمیق‌تری به حقوق زنان دارد

 Dabiiiir

دبیرکل جمعیت هلال احمر در نشست تخصصی بانوان معاون جمعیت هلال احمر استان‌ها بر لزوم به‌کارگیری زنان در سطوح مدیریتی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از روابط عمومی سازمان امداد و نجات، دکتر محمودرضا پیروی در نشست تخصصی بانوان معاون در جمعیت هلال احمر استانها ضمن آرزوی توفیق برای همه بانوان شاغل در این جمعیت، درباره تفکیک جنسیتی در مشاغل مختلف، گفت: شاید در کشورهای توسعه یافته تفاوت زیادی در زمینه انتخاب شغل برای زنان و مردان وجود نداشته باشد، اما اگر مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی را در کنار هم قراردهیم، خواهیم دید که دین اسلام، نگاه عمیق‌تری به حقوق زنان داشته است؛ حقوقی که زنان در کشورهای توسعه یافته از آن محروم هستند.

او بیان کرد: لازم است تا در سطوح مدیریتی از زنان استفاده کینم، برای این انتخاب باید توانمندی‌های آنها را شناخته و شرایط را مدنظر قرار دهیم. تعدادی از بانوان شاغل حتی از مردان هم توانمندتراند، اما مقوله استفاده از بانوان در سطوح مدیریتی جمعیت هلال احمر باید سنجیده شود و مدیریت بانوان به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا اصل موضوع فدای فروعات نشود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر لزوم حضور پررنگ بانوان در سطوح مدیریتی این جمعیت، اظهارداشت: می‌توان از حضور بانوان در بخش های مدیریتی داوطلبان، جوانان، ارتباطات اجتماعی و بازپیوند خانواده استفاده کرد.

 لازم به ذکر است، در پایان نشست تخصصی بانوان معاون جمعیت هلال احمر استان‌ها، با اهدای لوح از شرکت کنندگان تقدیر شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی