جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 17 خرداد 1399

دلجویی از خانواده شهدای مدافع سلامت در تبریز/رئیس سازمان جوانان: از خودگذشتگی حافظان سلامت در مقابله با کرونا مثال زدنی است

جمعی از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از خانواده شهدای سلامت دلجویی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، مراسم مجازی نکوداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت با حضور مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و جمعی از اعضای معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با ارتباط ویدیویی با رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در تبریز برگزار شد .

حافظان سلامت جان خود را در راه نجات انسان‌ها در طبق اخلاص گذاشته اند

در این ارتباط، علی حیدری نجات رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت ولیعصر (عج) گفت :برای تمامی خانواده های شهدای مدافع سلامت از درگاه خداوند متعال صبر و شکیبایی و برای ارواح پاک آنها  از درگاه خدا طلب غفران و رحمت واسعه داریم .

وی از اینکه شرایط مساعد نیست تا مجالس ترحیم پرشور برای تسلی خاطر بازماندگان برگزار شود، گفت: با تمامی خانواده های شهدای سلامت ابراز همدردی می کنیم و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر در غم تک تک آنها خود را شریک می داند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: حافظان سلامت ، پرستاران و پزشکان جان خود را در راه نجات جان انسانها در طبق اخلاص  گذاشته و با از خود گذشتگی مثال زدنی از مبتلایان به ویروس پرستاری کرده تا جایی که تعدادی از این عزیزان جان خود را در این مسیر از دست داده اند  .

وی خاطر نشان کرد: سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع)  شبیه ترین فرد به پیامبراسلام بعنوان روز جوان نامگذاری شده است و فرصتی را فراهم آورده تا جوانان ما با مرور زندگانی پر برکت حضرت علی اکبر (ع) از مشی و ولایتمداری آن حضرت الگو گرفته و برای سربلندی کشور عزیزمان اهتمام ورزند.

حیدری نجات تصریح کرد: کشور ما برای پیشرفت به نیروی جوانان نیازدارد و جوانان ما بایستی خود را به سلاح علم و دانش مجهز کنند تا از نظر تکنولوژی و تجهیزات، نیازمند به بیگانگان نباشیم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان این ارتباط ویدیویی از تلاشهای اعضای جوانان جمعیت هلال احمر در امر غربالگری ویروس کرونا و همچنین تبلیغات و آگاهی بخشی در فضای مجازی تقدیرکردند.

ایثار و فداکاری های شهدای مدافع سلامت در تاریخ خواهد ماند

حجت الاسلام عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایچان شرقی با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به ضرورت مقابله با کرونا گفت: امروز کشور ما و تمامی دنیا درگیر ویروس کرونا بوده که جان انسانها را تهدید می کند در میدان مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان در خط مقدم بوده و تعدادی از آنها نیز در راه مبارزه با آن و تامین سلامت هموطنان جان خود را از دست داده اند که  تلاشها و فداکاری های آنها هرگز از اذهان ملت ما فراموش نخواهد شد و ایثار و فداکاری های شهدای مدافع سلامت قطعا   در تاریخ خواهد ماند.

وی تاکید کرد: طبیعی است که انسان یک روز به دنیا می آید و یک روز هم از دنیا خواهد رفت ولی آنچه در این میان حائز اهمیت است اثر بخش بودن انسانهاست، کسانی هستند که در طول حیات خویش منشا خیرات و برکات برای بشریت بوده اند که شهدای حریم سلامت نیز از این دسته افراد هستند.

جمعیت هلال احمر در امر مبارزه با کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی است

دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در دیدار با مسئولین بیمارستان سینا ضمن قدردانی از زحمات پرسنل و پرستاران و پزشکان در امر مراقبت از بیماران کرونایی گفت: جمعیت هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی وجوه اشتراک فراوانی دارد در امر امداد ونجات جاده ای، نیروهای جمعیت هلال احمر و اورژانس دوشادوش هم به کمک مصدومان حوادث شتافته و چه بسا در این راه امدادگران جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر یک نهاد بین المللی بوده و یکی از شعارهای  آن تسکین آلام بشری است که در همین راستا  جمعیت هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی همکاری تنگاتنگ دارد و خود را  در امر مبارزه با کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی می داند که در این ایام کرونایی بار تامین سلامت جامعه بر دوش دانشگاه افتاده و هلال احمر هم در کنار آن است.

 موسوی ادامه داد: جوانان جمعیت هلال احمر علاوه بر مشارکت در بحث غربالگری در فضای مجازی در امر تولید محتوا برای آگاهی سازی جامعه ایفای نقش کرده اند.

گفتنی است، در این روز اعضای جوانان با حضور در درب منازل 2 نفر از شهدای مدافع سلامت شهید قلیزاده فرمانده آتش نشانی تبریز و دکتر یحیوی با نثار فاتحه یاد و خاطره  آنها را گرامی داشتند و با حضور در محوطه بیمارستان سینای تبریز از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در امر مداوای بیماران کرونایی تشکر و قدردانی کردند.

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *