جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه ، 13 فروردین 1399

دیدار رئیس سازمان داوطلبان با رئیس هلال‌احمر کویت؛ تداوم همکاری برای کمک به سیل زدگان ایران/ ارائه خدمات حمایتی به کشورهای محروم از سوی تیم عملیات مشترک ایران و کویت

 1

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشورمان با سفر به کویت و دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر این کشور درباره توسعه همکاری های مشترک به خصوص تداوم همکاری برای کمک به سیل زدگان ایران، کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و توسعه فعالیت های آموزشی و داوطلبان بحث و گفت و گو کرد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر نصیری در این سفر بعد از ورود به کویت با میزبانی یکی از کارمندان سفارت ایران و نماینده هلال احمر کویت، در مراسم سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی در سفارت شرکت کرد.

وی در دیدار با هلال السایر، رئیس جمعیت هلال احمر کویت با ابلاغ سلام و پیام دکتر پیوندی و ارائه گزارش مکتوب خسارت‌ها و حجم تخریب در مناطق سیل‌زده ایران، گفت: جا دارد از این که کویت به میزان قابل توجه در مقایسه با کشورهای همسایه به سیل‌زدگان ایران در زمان مناسب کمک کرد، تشکر کرد.

نصیری در پاسخ به سوال رئیس هلال‌احمر کویت درباره اینکه برای کمک دوباره به سیل‌زدگان ایران باید به چه نحو عمل کرد، به اهدای ۷ دستگاه آمبولانس کویت در زلزله بم اشاره و اظها کرد: درخواست می‌کنیم تا این موضوع دوباره تکرار شود. هم‌اکنون موضوع اسکان اضطراری به پایان رسیده و به علت حجم وسیع خدمت حوزه پشتیبانی خودرویی جمعیت آسیب پذیر شده و به علت مشکلات تحریم برای تامین این تجهیزات با مشکلات بسیار زیاد مواج هستیم.

وی با اشاره به ارائه خدمات مستمر جمعیت هلال احمر کویت در ۱۵ کشور که بیشتر این خدمات در حوزه حمایتی و غذایی است و به تازگی به ارائه خدمات درمانی هم می پردازد، پیشنهاد داد: در زمینه ارائه خدمات حمایتی به کشورهای محروم تیم عملیات مشترک با حضور پزشکان و متخصصان داوطلب ایران و کویت تشکیل و خدمات درمانی ارائه شود که این پیشنهاد مورد استقبال رئیس هلال احمر کویت قرار گرفت و برای بررسی آن درخواست زمان کردند و حتی اشاره شد از پزشکان داوطلب سایر کشورهای عضو منا هم می‌توان در این مورد استفاده کرد. در این خصوص معاونین داوطلبان و جوانان هلال احمر کویت خیلبسیار ابراز علاقه کردند.

رئیس سازمان داوطلبان در پاسخ به سوال فوزیه ابراهیم الانصار، عضو هیئت مدیره هلال‌احمر کویت درباره اینکه آیا اقلام ارسالی از سوی کویت برای سیل‌زدگان ایران به اتمام رسیده و توزیع شده یا هنوز در انبار موجود است، گفت: اقلام غذایی و زیستی به طور کامل توزیع شده است.

هلال السایر، رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت هم با اشاره به اینکه امیر کویت دستور دادند کمک‌ها در حجم بالا و به سرعت به‌ سیل‌زدگان ایران برسد، گفت: به همین علت دستور دادند ۳ بار هواپیمای نظامی در اختیار ما قرار گیرد و در این زمینه همچنین باید از توان و سرعت عمل ایران تشکر کرد.

وی در زمینه درخواست هلال احمر ایران برای کمک به اهدا و تامین تجهیزات آمبولانسی، قول داد تا این مهم را در جلسه هیات مدیره هلال‌احمر کویت مطرح کرده و به تصویب برساند. رئیس جمعیت هلال احمر کویت همچنین از هلال احمر ایران درخواست کرد تا همکاری در زمینه آموزش داوطلبان و اعزام مربیان تخصصی امداد و نجات برای ارائه آموزش‌ها توسعه رامورد توجه قرار دهد.

ماها البرجس، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کویت هم با درخواست از هلال‌احمر ایران برای ارائه گزارش مکتوب توزیع کمک‌ها خواستار گزارش هلال‌احمر کشورمان در زمینه تجهیزات بیمارستانی مورد نیاز بیمارستان کرمانشاه برای کمک به مردم زلزله زده این استان شد.

 

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

2 3