دیدار نماینده مردم جلفا و مرند با دبیرکل و رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر/ تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هلال‌احمر در فعالیت‌های اجتماعی

دبیرکل و رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر امروز با نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد حسن قوسیان مقدم در این دیدار، با اشاره به قدمت بیش از 70 ساله سازمان جوانان هلال احمر گفت: فعالیت های هلال احمر در همه زمینه ها از مدارس تا دانشگاه ها، حوزه های علمیه و کانون های کارگری گسترش پیدا کرده است و تیم های امدادی در حوزه جوانان با گذراندن دوره های آموزشی سازماندهی می شوند و در موقع بحران از ظرفیت آنها استفاده می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: اعضای سازمان جوانان همچنین در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی فعال هستند و اکنون این فعالیت ها در خانه های هلال در روستاها گسترش پیدا کرده است و تا پایان امسال 5 هزار روستا تحت پوشش فعالیت خانه های هلال قرار می گیرد.

وی همچنین به اجرای طرح ملی « یاس» (یاران آسیب ستیز) سازمان جوانان  هلال احمر با همکاری کمیته امداد اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح از زنان بی سرپرست و یا بد سرپرست حمایت می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه سازمان جوانان هلال احمر غیر از فعالیت های ملی در خارج از کشور هم فعال است و گردهمایی های بین المللی هم برگزار می کند، افزود:  فعالیت های جوانان هلال احمر جهادی است و در دوره های قبل نیز شاهد برگزاری اردو های جهادی بوده ایم و  اعضای کانون های دانشجویی به مناطق محروم روستایی برای کمک رسانی اعزام می شدند. اکنون این اردو ها در قالب  طرح «نذر آب» در مناطق کم آب 5 استان جنوبی کشور با حضور اعضای سازمان جوانان هلال احمر  برگزار می شود. 

قوسیان مقدم گفت: نهاد ها و سازمان های مرتبط با فعالیت های جهادی مثل بسیج سازندگی می توانند با وحدت کلمه از این ظرفیت بزرگ در رسیدن به یک هدف مشترک هم افزایی داشته باشند ما باید کاری کنیم ظرفیت های مختلف کشور به هم نزدیک شوند و در یک حلقه کمک کننده باشند .

جوانان ریسک پذیر و نوگرا تربیت کنیم

نماینده مردم در جلفا و مرند در مجلس با بیان این که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر دارای ساختاری منظم و سازماندهی شده است گفت: باید از ظرفیت های  قوی هلال احمر در فعالیت های اجتماعی استفاده کرد.

معصومه پاشایی با تاکید به اجرای گام دوم انقلاب مقام مظم رهبری گفت: گام دوم انقلاب یک نقشه راه برای تغییر ساختار ها است. اکنون زمان آن رسیده که سیستم های مدیریت ارتقا یابد و ساختارها تغییر کند چون روش های سنتی و قدیمی باعث می شود که توسعه پیدا نکنیم و در تشکیلاتی باقی بمانیم که دنیا پذیرش آن را ندارد.

وی با بیان اینکه در بحران ها به عنوان رئیس مجمع ملی جهادگران کشور در کنار هلال احمر شاهد فعالیت های جوانان و امدادگران در کمک رسانی به حادثه دیدگان بویژه در سیل لرستان و زلزله کرمانشاه بوده ام گفت:  خلاء هایی در کارها وجود دارد که باعث شده نتوانیم منابع انسانی و مالی را مدیریت کنیم و نیاز به تغییر روش ها و بازبینی در برنامه ها داریم .

پاشایی با اشاره به اینکه، گام دوم انقلاب در هلال احمر باید از کانون های غنچه های هلال در تربیت و آموزش کودکان شروع شود، به ایجاد روحیه ریسک پذیری در جوانان برای انجام فعالیت ها و ارائه خدمات تاکید کرد.

وی با تاکید به اینکه باید یک ساختار ویژه در هلال احمر وجود داشته باشد تا جوانانی نو گرا و ریسک پذیر تر تربیت کرد تا آینده کشورمان را به قله رفیع سند چشم انداز 20 ساله برسانیم. افزود: یکی از آرزوهای شخصی من برقرای تعامل خوب میان هلال احمر و بسیج سازندگی است چون جمعیت می تواند در زمینه آموزش به بسیج سازندگی کمک کند و در مقابل هلال احمر نیز از خدمات این نهاد بهره مند شود.

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس گفت: من با اعتقادی که به فعالیت های هلال احمر دارم سعی می کنم از مجلس کمک بگیریم تا اتفاقات خوبی بیفتد و از فعالیت های هلال احمر حمایت شود. 

پاشایی با تاکید به ایجاد شور نشاط اجتماعی در جامعه گفت:  هلال احمر می تواند در این زمینه نقش مهمی داشته باشد  و متولی نشاط اجتماعی در جامعه باشد چون جوانان نیاز به شور و نشاط دارد و از این طریق می توان آنها را در  ورود به آسیب های اجتماعی کنترل کنیم. جمعیت هلال احمر این هنر را دارد که آموزش های شاد زیستن را در برنامه های آموزشی کودکان و جوانان لحاظ کند.

وی با بیان اینکه مشکلات هلال احمر با تعامل قابل رفع است گفت: ما نیز در بسیج جهاد سازندگی در راه اندازی سامانه و اپلیکیشن امداد و نجات برای مدیریت منابع به کمک هلال احمر نیاز داریم تا دنیا از این علم روز و هوشمند سازی استفاده می کند .

برگزاری جشنواره «رفیق خوشبخت ما» با حضور 50 هزار نفر

رئیس سازمان جوانان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره «رفیق خوشبخت ما» یادواره شهید سردار سلیمانی گفت: در این جشنواره بیش از 50 هزار نفر در چلچراغ شرکت کرده اند و بیش از 18 هزار نفر با ارسال آثار ادبی و هنری با موضوع های مختلف حضور داشته اند.

دکتر محمد گلفشان با بیان  اینکه هلال احمر یک مجموعه مردمی با یک ظرفیت قوی در سازمان جوانان است که نیاز به حمایت نمایندگان مجلس دارد .گفت: جوانان با توجه مسائل اقتصادی و اجتماعی و محدویت های مالی باید برنامه هایی برای اوقات فراغت جوانان در نظر داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه ها و نهاد های دولتی باید مسئولیت های اجتماعی شان را بپذیرند تا در کمک به ارائه خدمات اجتماعی مثمر ثمر باشند. افزود: 400 مرکز امور جوانان  جمعیت هلال احمر  در کشور فعالیت دارد. در همین راستا در بحث غربالگریو پیشگیری از شیوع بیماری کرونا جوانان عضو سازمان جوانان هلال احمر در تعطیلات نوروز ، در  برگزاری طرح «خادمان حسینی» در ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین با اجرای طرح «ناظران سلامت» و «آمران سلامت» خدمات قابل توجهی به هموطنان با توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده و تب سنجی ارائه کردند.

لازم به ذکر است؛ در پایان این دیدار، نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس و رئیس سازمان جوانان از موزه جمعیت هلال احمر بازید کردند. 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *