جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

رئیس فراکسیون هلال‌احمر مجلس: امروز هلال‌احمر در خط مقدم خدمت به مردم در حوادث طبیعی و غیرطبیعی است

 MGL6903

رئیس فراکسیون هلال‌احمر در مجلس گفت: امروز، جمعیت هلال‌احمر به عنوان یک تشکل مردم‌نهاد و بدون وابستگی به دولت در خط مقدم خدمت به مردم در حوادث طبیعی، تصادفات جاده‌ای، برف و کولاک، زلزله و ... قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدحسین قربانی در همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین هلال‌احمر بر ضرورت ارتباط و تعامل با خیرین و واقفین تاکید کرد و گفت: هنوز بسیاری از متمولین و خیرین، مسیر کمک به نیازمندان از طریق وقف را پیدا نکرده اند و این ارتباط و تعامل می تواند به ترویج فرهنگ وقف و کمک به نیازمندان در حوزه‌های مختلف مدرسه سازی، مسجدسازی، مراکز درمانی و ... کمک شایانی داشته باشد.

قربانی افزود: خوشحالیم که امروز، جمعیت هلال‌احمر به عنوان یک تشکل مردم‌نهاد و بدون وابستگی به دولت در خط مقدم خدمت به مردم در حوادث طبیعی، تصادفات جاده‌ای، برف و کولاک، زلزله و ... قرار دارد به همین دلیل باید با تعامل با خیرین و واقفین هلال‌احمر در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها، افراد هر خانواده را عضو هلال‌احمر کنیم تا روزبه روز این خانوده برای خدمت به مردم گسترده‌تر شود.

همچنین دکتر حسینعلی شهریاری، دبیرکل مجمع خیرین کشور و نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در این همایش گفت: حتی پیشرفته‌ترین دولت‌ها هم بدون استفاده از توان و ظرفیت خیرین نمی توانند به تنهایی پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی شهروندان خود باشند.

وی با اشاره به راه اندازی مجمع خیرین کشوری در سال‌های 87 و 88 گفت: در این سال‌ها خیرین بیش از 7 هزار میلیارد تومان در بخش سلامت به مردم کمک کرده اند و با احتساب فعالیت بیش از 3 هزار سمن خیریه در کشور، می توان گفت مردم و خیرین کشور، سالانه میلیاردها تومان در حوزه سلامت کمک می کنند.

دکتر شهریاری، کمک به تکمیل پروژه ساخت بیمارستان هلال‌احمر در مجتمع درمانی هلال ایران را بهترین فرصت خیرین و واقفین هلال‌احمر برای خدمت به نیازمندان در حوزه سلامت برشمرد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی