سامانه مهک برای ساماندهی کمک به نیازمندان رونمایی شد/ توزیع ۴ هزار بسته معیشتی از سوی هلال‌احمر قم میان نیازمندان

با حضور بهرام سرمست، استاندار قم سامانه مهک، مخفف "مساوات و همدلی و کمک مومنانه" برای ساماندهی کمک به نیازمندان رو نمایی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، در بازدید استاندار قم از محل بسته بندی اقلام معیشتی خانواده های کم برخودار در انبارهای امدادی و مجتمع ورزشی جمعیت هلال احمر استان قم از سامانه مهک رو نمایی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم در خصوص این سامانه گفت: سامانه مهک مخفف مساوات و همدلی و کمک مومنانه برای ساماندهی کمک به نیازمندان راه‌اندازی شد تا بتوانیم با مشخصات کامل افراد برای توزیع عادلانه میان نیازمندان اقدام کنیم.


محمد گل فشان با اشاره به برخی از طرح‌های حمایتی در شرایط کرونایی توضیح داد: ۴ هزار بسته معیشتی از سوی هلال احمر در قالب طرح نذر زندگی در میان نیازمندان توزیع می‌شود.

وی در مورد اجرای طرح نذر زندگی نیز گفت: در ادامه دستور رهبری، رزمایش مساوات و همدلی و کمک مومنانه در حال اجراست و نذر زندگی که از ۱۵ شعبان آغاز شده و تا ماه رمضان ادامه دارد سه گروه از جامعه هدف را تحت پوشش قرار می‌دهد. این افراد شامل بیماران نیازمند کرونایی، افراد ضعیفی که کسب و کار خود را از دست داده‌اند و نیازمندان تحت پوشش مراکز حمایتی هستند.

گل فشان بیان کرد: مجموعه خیرین سلامت از ابتدا تعاملی در جهت حمایت های درمانی و معیشتی داشته اند و جلسات مستمری با آنها برگزار و در تامین کالاهای اساسی همچون برنج روغن و گوشت و مواد غذایی مورد نیاز اقداماتی انجام شد.

وی گفت: کالاهای اساسی در طرح نذر زندگی در حال بسته بندی است که هر سبد ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان ارزش اعتباری دارد، تاکنون از سوی خیرین سلامت ۴ میلیارد تومان کمک شده است و قرار شد داوطلبان نیز دو برابر آن را اهداء کنند.وی افزود: یکی از دغدغه های خیرین این است که کمک ها به دست نیازمندان واقعی برسد و اعتمادسازی شکل بگیرد این سامانه در اختیار هلال احمر و سلامت قرار گرفت، بخشی از کمک ها به صورت بن است و به زودی حواله ها توزیع می شود.

گل فشان بیان کرد: تمهیداتی برای شناسایی افراد اتباع نیز در دستور کار است، همچنین برای شناسایی کارگران نیازمند نیز از سوی جامعه کارگری اقدام شد.

توزیع 2 هزار و 700 بسته اقلام بهداشتی ویژه بیماران خاص

به همت جمعیت هلال احمر استان قم توزیع 2 هزار و 700 بسته اقلام بهداشتی، شامل ماسک و بطری ضدعفونی کننده ویژه بیماران خاص آغاز شد.

محمد گل فشان با اشاره به اجرای طرح‌های حمایتی ویژه بیماران خاص در هلال احمر استان قم اظهار کرد: دست یار، یکی از طرح‌های حمایتی ویژه بیماران خاص از سوی داوطلبان هلال احمر در سراسر کشور در حال انجام است، اهدای بسته های اقلام بهداشتی شامل؛ ماسک و محلول ضد عفونی ویژه بیماران خاص است که در این طرح بیماران هموفیلی، سرطانی و ام اس و تالاسمی مورد شناسایی قرار می‌گیرند و اقلام بهداشتی به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در این طرح 2 هزار و 700 بسته شامل ماسک و بطری ضدعفونی کننده آماده شده و از امروز به صورت خانه به خانه و توسط داوطلبان در اختیار بیماران خاص قرار می‌گیرد و تعدادی نیز به انجمن‌ها برای تحویل به این بیماران ارائه می‌شود.

گل فشان بیان کرد: این بسته ها با حفظ کرامت این افراد به آنها تحویل داده می شود، همچنین در صورت حمایت و همراهی خیرین  امید داریم بتوانیم در ادامه این طرح، به افراد کم برخودار که دارای بیماری خاص هستند، بسته های معیشتی اهدا کنیم.

یادآور می شود؛ خیرین و نیکوکاران می توانند در راستای مشارکت در این طرح خداپسندانه  کمک های نقدی خود را از طریق شماره حساب ۵۵۶۷۶۷۸۰۱۸ نزد بانک ملت و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۳۲۰۸۹۰۷۴  و کد دستوری  # ۲۵ * ۱۱۲ * واریز کنند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *