جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

سیل مهربانی مردم نوعدوست برای کمک به سیل‌زدگان؛ جزئیات نحوه ارائه کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی از طریق هلال‌احمر

 Seil Sis2

جمعیت هلال احمر در پی درخواست‌های مکرر هموطنان نوعدوست، با صدور اطلاعیه‌ای نحوه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان و نواحی جنوب شرق کشور را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، در این اطلاعیه با اظهار تاسف از بروز مشکلاتی برای مردم شریف استان‌های سیل زده به خصوص اهالی صبور و رنج کشیده استان سیستان و بلوچستان آمده است: جمعیت هلال‌احمر با پیش‌بینی‌های قبلی به لحاظ نیروی امدادی، امکانات فنی و موجودی انبارها علی رغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات، آمادگی کافی برای مقابله با این بحران و پاسخ به نیازهای فوری امدادی را در استان‌های متاثر از سیل‌های اخیر داشته است. همچنان این اطمینان به مردم شریف ایران و ساکنان این مناطق داده می شود، اقلام کافی برای پاسخ به نیازهای فوری تامین شده است و انبارها وضعیت مناسبی دارد که امیدواریم با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه های مسئول، توزیع این امکانات نیز به خوبی انجام شود.
با این حال با شدت‌یافتن طغیان رودخانه‌های فصلی و در نتیجه زیرآب رفتن بسیاری از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان و به ناچار، خروج بسیاری از هموطنان از منازل مسکونی خود و زندگی در اردوگاه‌های اسکان اضطراری و در نتیجه بحرانی شدن اوضاع منطقه جنوب شرق کشور، جمعیت هلال احمر تقاضاهای مکرری را برای دریافت کمک های مردمی از سراسر کشور داشته است. به این ترتیب به دلیل درخواستهای مکرر مردم شریف از نقاط و استان های مختلف و همچنین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای یاری‌رساندن دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی به سیل‌زدگان و جلوگیری از خسارت‌های بیشتر، جمع‌آوری کمک های مردمی را آغاز می کند.
بر این اساس هموطنان در صورت تمایل، برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان و برخی از نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور می‌توانند به روش های زیر اقدام کنند:

١- واریز وجوه نقدی به حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌های کشور
٢- واریز به شماره کارت‌های ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد بانک رفاه کارگران
٣- کد دستوری #١١٢*
۴- اقلام غیرنقدی شامل: انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی
جمعیت هلال احمر همچون گذشته امانتدار مردم شریف ایران در رساندن کمک های آنها به اهالی مناطق آسیب‌دیده خواهد بود و گزارش‌های مالی دقیق این موضوع پس از پایان عملیات امدادی به استحضار عموم خواهد رسید.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی