جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

ضرورت حفظ ساختار مردمی در جمعیت هلال‌احمر/ داوطلبان، سربازان خط مقدم دستاوردهای درخشان امور عام‌المنفعه

 WhatsApp Image 2019 12 18 At 17.07.28

مشاور و جانشین رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در آیین تجلیل از داوطلبان برتر جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی که در شهر گناباد برگزار شد، تاکید کرد: حفظ ساختار مردمی در جمعیت هلال احمر ضروری است و نباید با غلبه‌دادن ساختارهای اداری، پویایی و نشاط را از تشکل های مردمی سلب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید شفیعی گفت: تجربه ثابت کرده است که در هرجایی که توانستیم خوبی یک کار و درستی یک راه را نشان بدهیم، بدون اینکه خواسته شده باشد، نیروی عظیم و بی پایان مردمی در آن کار مشارکت کردند که از نمونه های آن می توان به کمک رسانی خیرین و داوطلبان به آسیب دیدگان از حوادث اشاره کرد.

وی افزود: روند ارایه خدمات داوطلبانه گرچه پویا است، اما نیازمند بازنگری های متناوب در قابلیت های آن در ابعاد نیروی داوطلبی و سطح بندی آن ، هستیم و ادامه داد: در سال های اخیر عوامل متعددی دست به دست هم داده و سبب تحولات چشمگیر و تغییرات ساختار جمعیت هلال احمر شده است.نتیجه این تغییرات افزایش سهم داوطلبان و بروز موقعیت برای مشارکت در تصمیم سازی است. از طرفی جامعه نیز تغییراتی کرده و نیازهای جدیدی بوجود آمده است که در نتیجه فرصت ها و چالش های بسیاری را برای جمعیت هلال احمر به همراه دارد. البته این موقعیت خود به خود عمل نمی کند، بلکه بایستی با سیاستگذاری های مناسب، فعال و هدایت شود.

مشاور و جانشین رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: داشتن داوطلبان قوی، باروحیه، توانمند و آموزش دیده برای سازمان بسیار مهم است به طوری که در زمان وقوع سیل اخیر کشور وقتی امدادگران و داوطلبان هلال احمرتوانستند قوی برای نجات انسان ها وارد عمل بشوند و یا با برنامه ریزی توانستند برای سیل زدگان چادر برپا کنند و بسته های زیستی را با کمک مردم نوعدوست تهیه کنند و به عنوان امانتداران مردم ، آن ها را به موقع دست سیل زدگان برسانند و مهارت شان را نشان بدهند، برای مردم مایه دلگرمی و لذت بخش بود.

شفیعی گفت: رقم مشارکت مردم خیر و نوعدوست کشور در این حادثه ، 170 میلیارد تومان کمک غیر نقدی و 260 میلیارد تومان کمک نقدی برآورد شده است.

وی توضیح داد: با اجرای طرح "نذر آب 2" در سال جاری، علاوه بر آبرسانی به روستاهای محروم استان های متاثر از خشکسالی، محرومیت زدایی نیز صورت گرفت و طیف وسیعی از خدمات بهداشتی- درمانی، معیشتی و فرهنگی از سوی داوطلبان به ساکنان این مناطق ارایه شد.

مشاور و جانشین رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر مکمل هم هستد، اضافه کرد: امسال در طرح" باز پیوند خانواده " که برای نخستین بار از سوی سازمان داوطلبان درایام اربعین به اجرا درآمد 797 زائر مهجور و ناتوان در کربلای معلی با کمک تیم های داوطلبی و تیم سحر سازمان جوانان به کشور بازگردانده شدند .

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

WhatsApp Image 2019 12 18 At 17.07.55 WhatsApp Image 2019 12 18 At 17.08.30 WhatsApp Image 2019 12 18 At 17.08.48