جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 18 خرداد 1399

غربالگری بیش از یک میلیون و 33 هزار نفر درمبادی ورودی و خروجی خراسان رضوی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای اجرای طرح تا پایان روز 13 فروردین ماه یک میلیون و 33 هزارو 7 نفر در مبادی ورودی و خروجی استان خراسان رضوی غربالگری و تب سنجی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی اظهار داشت: در 55 پایگاه فعال در سطح استان خراسان رضوی و با فعالیت امدادگران و جوانان و داوطلبان هلال احمر، طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی در حال اجرا است و فعالیت ایستگاه‌های امدادی هلال احمر تا پایان رفع کامل آلودگی زیستی در استان ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به غربالگری و تب سنجی 395 هزار و 104 خودرو در محورهای مواصلاتی استان بیان کرد: طبق آخرین آمارگیری انجام شده تا پایان روز 13  فروردین ماه یک میلیون و 33 هزارو 7 نفر غربالگری و تب سنجی شدند که از این تعداد یک هزار و 868 نفر دارای تب بوده و تعداد 717 نفر به دلیل مشکوک بودن به ویروس کرونا به مراکز درمانی و بهداشتی استان ارجاع داده شده‌اند.
وی ادامه داد: با کمک های مردم نوع دوست و داوطلبان خیر هلال احمر خراسان رضوی اقلام بهداشتی شامل 169 هزار 189عدد ماسک ، 23 هزارو 186 جفت دستکش ، یک هزار و 731  تیوپ ژل ضدعفونی، 18 هزارو 724 بطری مایع ضدعفونی و 12 هزارو 304 لیتر ماده شوینده توزیع شد .
 
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *