جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

غربالگری بیش از 220 هزار نفر در مبادی ورودی استان چهارمحال و بختیاری

در آخرین روز از طرح غربالگری توسط جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری 229 هزار و 336 نفر توسط امدادگران و جوانان داوطلب این استان غربالگری شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری، سید احمد مرتضوی‌فرد  با اشاره به راه‌اندازی و فعال کردن 28 پایگاه غربالگری ویروس کرونا در ورودی شهرهای استان گفت: در این طرح، سرنشینان خودروها از طریق دستگاه تب‌سنج و تست بالینی مورد غربالگری قرار گرفتند و افراد دارای تب و علائم بیماری به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی افزود: از ابتدای طرح غربالگری ویروس کرونا در استان تاکنون بیش از 229 هزار و 336 نفر در مبادی ورودی استان با مشارکت بیش از 2 هزار و 355 نفر روز از اعضای داوطلب و پرسنل جمعیت هلال احمر از جمله جوانان، داوطلبان و امدادگران غربالگری شدند. از این تعداد 498 نفر دارای علائم تب و مشکوک به ویروس کرونا بودند و برای معاینه بیشتر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال وبختیاری  4 هزار و 693 عدد ماسک ، 2 هزار و 100 جفت دستکش، 252 تیوب ژل ضد عفونی، 491 بطری مایع ضد عفونی 430 لیتر مایع شوینده اقلام بهداشتی میان هموطنان توزیع شد.

مرتضوی درباره آموزش مقابله با کرونا به هموطنان از سوی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: 26 خزار و 96  خانواردر قالب 70 هزار و 693 نفر از آموزشهای نحوه مقابله با کرونا بهره‌مند شدند.

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *